| Alinnnnnna a întrebat:

De obicei menstruatia imi vine fiecare luna mai devreme decit data trecuta cu o zi sau doua. De data aceasta insa mi-a intirziat cu 2 zile.Ma simt foarte balonata,burta ma doare de parca trebuie sa-mi vina ciclul, pieptul ma doare, ma simt mereu obosita. Si deci asta seara am facut un test de sarcina, care mi-a iesit pozitiv, si care mi-a indicat si timpul 1 sau 2 saptamini, am mai cumparat unul imediat diferit de data asta si mi-a iesit plus adica pozitiv, insa nu e foarte clar. ce ma fac? a nevoie sa merg la ginecolog?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti insarcinata cu siguranta, trebuie sa iti faci o programare la ginecolog in zilele urmatoare pentru analize specifice, sa te asiguri ca bebelusul e sanatos si se dezvolta bine.

| Alinnnnnna explică:

Pai nu am nevoie ca e sigur deja ca-s insarcinata?

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, stai linistita nu e nevoie sa faci asta.

| BrunetteGirl21 a răspuns:

Daca ai facut 2 teste ce ti au indicat pozitiv iar unu din ele a fost digital si ti-a mentionat si de cand esti insarcinata inseamna ca esti...

| jolidon12 a răspuns:

Se pare ca esti insarcinata. Du-te la un medic ginecolog ca sa fi sigura si gandeste-te bine inainte sa iei o decizie.