| ingerassecret a întrebat:

De vreo 2 zile, fostul meu prieten aduce in discutie subiecte legate de despartirea noastra.Imi spune ce ii placea la mine in timpul relatiei, s-au ce il deranja la mine.Si-a cerut scuze pentru greselile care le-a facut.La randul meu,mi-am cerut scuze si i-am spus ca regret enorm anumite lucruri care le-am facut sad.El mi-a spus ca asta este si ca faptul este deja consumat...
Eu as vrea sa ma impac cu el,dar nu stiu daca el mai vrea asta sad
De ce credeti ca a adus in discutie aceste subiecte? avand in vedere ca pana acum nu a deschis nici o discutie legata de despartire.
Voi ce credeti? s-au ce parere aveti?
Oare sa las totul asa, s-au ce sa fac mai departe?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa-l sa plece are motive sa te lase

| Doub a răspuns:

Vorbeşte cu el. De unde să ştim noi ce vrea el?

| LinxCont a răspuns:

Numai tu poti da cel mai bun raspuns.

Cu forta nu il poti tine, insa daca te-ai impacat bine cu el, e normal sa lupti in continuare sa ramai cu el.

Daca nu e stabil si nici hotarat, e greu sa ai viata buna cu el. Bine ar fi sa ai pe altcineva si sa il poti uita si sa isi vada de drumul lui. Daca nu ia deciziile care trebuie luate, te tine in loc ca pe o rezerva.

Daca stii ca poti avea incredere in el si nu e mincinos, trebuie sa vorbesti deschis cu el, sa-ti spuna el cum sta treaba. Daca are obiceiul sa te minta si sa faca figuri, sa se foloseasca de tine, atunci nu pierzi nimic despartindu-te de el pentru totdeauna.

| KMaddieK a răspuns:

De cat timp sunteti despartiti?

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai vrea sa va impacati. Cred ca i pare rau ca v ati despartit. De asta si a cerut scuze.

| Leerix a răspuns:

Si el isi doreste sa va impacati, asa ca nu ai deloc ce pierde. Mai mult vei regreta daca nu incerci!

| Aleexandraaaaa97 a răspuns:

Dupa parerea mea o ciorba reincalzita nu mai e asa buna. Dar daca inca va iubiti merita sa va mai dati o sansa