| Elena000 a întrebat:

Deci am o poveste foarte tragica si care ma framanta de o saptamana. Saptamana trecuta am o fost la o petrecere a unui prieten de-al iubitului meu, el nu a putut veci pentru ca a fost bolnav el are incredere in mine pentru ca avem o relatie de un an. Acolo s-a intamplat ceva groaznic dupa cateva pahare de vin prietenul lui ma invitat la dans si dupa m-a invitat la el in dormitor a fost groaznic amfacut sex cu el.Prietenul meu nu stie si nu ii pot spune el se comporta foarte frumos cu mine, nu m-a inselat niciodata, chiar mi-a spus ca m-a asteapta pana sunt pregatita si eu am fost cu prostie. Ieri cand am iesit afara nici nu ma puteam uita in ochii lui mie era foarteee rusine, doar am stat si m-am uitat in alta parte pentru ca imi venea sa plang.Nustiu ce sa fac el este atat de dragut cu mine si eu... Ce ar trebui sa fac crying

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Draga Elena, iti pot spune ca a fost foarte urat ce ai facut. Acum nu am prea inteles u ai baut cateva pahar de vin sau "prietenul" prietenului tau, sau amandoi? Prima greseala a fost atunci cand ai baut, ptc o fata nu bea la petreceri mai mult de jumatate de pahar de vin. Acum faptul este consumat, nu mai ai ce face. Eu te inteleg si stiu ca i-l iubesti de iubitul tau dar nu numai ca tu nu poti pastra secret asta ptc te doare prea tare si trebuie sa-i zici. Bine`inteles ca se va supara f f tare pe tine si poate va termina relatia cu tine dar se speram ca nu va fi asa sad. Eu nu inteleg de ce ai facut sex cu el? Asta nu pot sa inteleg big hug iar el, care era prietenul iubitului tau cum a putut sa-i faca asa ceva? Esti vinovata 100%. Cere-i scuze si daca te iubeste te va intelege. acum nu e un capat de lume. Iti urez succes si sper sa te ierte :d. funda?

10 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Trebuie sa ii spui pentru ca o sa se simte nasol daca afla si de la alti. nu ai ce sa mai faciwinking

| alylove15 a răspuns:

Ai facut o mare prostie...dar chiar daca e greu trebuie sa ii spui ce s-a intamplat, din cate am inteles eu atunci erai beata si nu ai stiu ce faci sau altfel nu inteleg cum te-ai culcat cu altul si presupun ca erai si virgina ca ai zis ca el ti-a zis ca te asteapta pana esti pregatita.Stiiu ca iti va fi greu sa ii spui dar nici asa nu poti trai mai ales ca zici ca atunci cand te-ai vazut cu el ai zis ca nu puteai sa te uiti in ochi lui.deci nici asa nu poti trai.

| andra_9015 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui adevarul. daca te iubeste, il va durea ceva timp, dar exista mari sanse sa te ierte.nu ii poti ascunde asta la infinit.te poti da chiar tu de gol sau daca el se cearta cu prietenul lui, este posibil ca acela sa-i spuna ca s-a culcat cu tine si cu siguranta va iesi mult mai urat daca va afla asa.intr-o zi[cat mai repede posibil],invita-l undeva[de preferat in oras,unde nu poate face o criza de nervi] si spune-i cum si ce s-a intamplat,dar dupa ce ii zici,nu-l agasa cu scuze[astfel,vei reusi doar sa agravezi situatia]. daca se supara,lasa-l un timp sa treaca peste acest moment si dupa, iesi cu el undeva si demonstreaza-i ca doar pe el il iubesti.dar ai grija cu astfel de infidelitati ca pot strica o relatie[indiferent cat de stransa e]. succes, o sa ai nevoie!

| pepe a răspuns:

Spune-i adevărul înainte de a afla de la prietenul lui.
Poate mai ai o şansă să te ierte pentru ce i-ai făcut.

| 4ever_5725 a răspuns:

Pai trebuie sai ascunzi adevaru, dar nu te-ai gandit ca prietenul lui o sa se dea mare ca sa fu.cu tine? si ceo sa faci atunci? ca o sa te lase? mai bine poarta o diskutie cu prietenul iubitului tau si sai explici ca ce s-a intamplat a fost o greseala si ca o sa se supere pe amandoi iubi tau, si incercati sai ascundeti adevarul ca o sa-l faci sa sufere... funda?

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Cand nu ai cap vaide picioare oh go on
ai cam dat-o in bara big grin
pai spune-i adevarul poate te iarta (slabe sanse)
sau poartate ca si pana acum prefate ca totul e ok si nu s-a intamplat nimic (pana treci peste prostia pe care ai facut-o)
app cati ani ai?

| AbysWallker a răspuns:

Pai dc ai facut sex cu el? sau ai vrut sa faci?

| cohyChocolate a răspuns:

Te invit la petrecerea mea! Avem bereee!

| ghidutsu a răspuns:

Nu inteleg...voi de ce o amagiti si ii spuneti ca daca o iubeste o va ierta... puneti`va in locul lui. daca ati afla ca iubita/iubitu a facut sex cu prietena/prietenul vostru cel mai bun ati ierta fapta? oricat ai iubi o persoana nu poti trece peste lucrurile astea.Sa zicem ca o sa o ierte.va fi la fel ca la inceput? oricum acelasi sfarsit o sa aiba.ori acum cand ii zici u, ori cand o sa afle de la altcnv.tot asta o sa se intample.greaseala se plateste in viata! ti-am zis. pune`te in locul luiwinking

| Kaorinite a răspuns:

Ai cam comis-o, sa stii. Ai doua variante si ambele depind de amicul iubitului tau. Daca acel amic se lauda ca te-a avut in pat(chiar si altor cunostinte comune, care sa aduca vestea la urechile iubitului tau) cel mai bine e sa ii spui adevarul iubitului tau, dinainte. Daca insa te bazezi pe discretia lui, cel mai bine este sa taci. Oricum, sa stii ca nimeni si mai ales barbatii nu reactioneaza bine daca afla adevarul. Cel mai probabil va rupe relatia. Ai grija de tine, te cred ca il iubesti pe prietenul tau, omul mai si greseste in viata...