| xxxgirl a întrebat:

Deci, am o problema, mi-am pus profilul de fp pe privat, am intrat la setari de confidentialitate si am bifat "prieteni", si mi-am facut alt cont ca sa vad daca mi-e privat, cand am intrat pe noul cont m-am cautat si aveam profilul pe privat, si dupa ce am dat accept la 15 prieteni la cerere, si am cautat din nou profilul meu nu mai era privatsad, din ce cauza, cine imi explica, scuzati, nu m-am exprimat corect, dau fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ce sa fac?sadsad vreau profilul pe privat

Răspuns Câştigător
| shiningstar a răspuns:

Asta mi s`a intamplat si mie. odata ce o persoana are prieteni in comun cu tine iti poate vedea numarul de prieteni, informatii generale etc. Nu prea ai ce sa faci, acea optiune a facebook`ului a fost facuta pentru ca oamenii care nu te cunosc( adica cei care nu au niciun prieten in comun cu tine) sa nu iti vada informatiile.Dar cand o persoana are prieteni in comun cu tine se presupune ca va cunoasteti si de aceea in cazul asta optiunea nu mai e valabila, in sensul ca persoana repectiva iti poate vedea profilul.

Daca vrei ca persoanele necunoscute sa nu`ti vada pozele, poti seta albumele astfel incat sa nu le vada decat prieteni tai, asa merge. Astfel, o persoana care are prieteni in comun cu tine iti vede numarul de prieteni, data de nastere etc., dar macar nu iti vede pozelewinking
Sper ca ai inteles ceva laughing

1 răspuns:
| Casica a răspuns:

Probabil ca te`ai cerut si pe tine ( noul cont ) ca prieten. Funda?