| 1Q a întrebat:

Deci am si eu o dilema, la facultate este o colega care ma intereseaza asa ca am vorbit cu prietena ei sa aflu daca e incurcata cu cineva si mi-a spus ca nu stie dar crede ca da, am depasit moementul, si dupa ceva timp, colega respectiva s-a aratat oarecum interesata de mine sau cel putin asa mi s-a parut, acum eu ce as putea sa fac sau sa ii zic daca vreau sa imi incerc sansele cu ea, fara sa par penibil si fara sa creez o situatie penibila?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este mai onorabil sa pui intrebarea fetei, chiar daca ea are prieten, pentru ca te poti retrage la fel de onorabil, daca iti spune ca are iubit.
Dar daca nu are si mai aude ca te interesezi prin colege, te va judeca gresit, crezandu-te vreun fricos sau papa lapte, care o urmateste pe la colturi, cu cine sti ce intentii mai putin onorabile.
intermediari sau sa minta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mie mi se pare mult mai penibil sa te duci sa intrebi o colega de-a ei, in loc sa o intrebi pe ea direct.
Ce esti tu, copil de scoala generala, sau te consideri barbat in toata regula?

| 1Q explică (pentru Violleta2022):

Da ai dreptate dar voiam sa stiu daca are barca capitan sa nu incerc degeaba

| 1Q explică (pentru Violleta2022):

Si ce ar trebuie sa fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1Q):

Este mai onorabil sa pui intrebarea fetei, chiar daca ea are prieten, pentru ca te poti retrage la fel de onorabil, daca iti spune ca are iubit.
Dar daca nu are si mai aude ca te interesezi prin colege, te va judeca gresit, crezandu-te vreun fricos sau papa lapte, care o urmateste pe la colturi, cu cine sti ce intentii mai putin onorabile.
intermediari sau sa minta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ai depasit stadiul de adolescent timid si imatur. Comporta-te ca un adult, lipsit de inhibitii puerile. Spune-i in mod direct in fata ca-ti place de ea si ca ai dori sa aveti o idila, caresa se transforme intr-o relatie daca veti constata ca sunteti compatibili si considera ca este ceea ce va doriti amandoi. Succes!

| 1Q explică (pentru corbulalbrosu):

Faza e ca daca era o tipa de pe strada sau dintr-un bar miera mai usor, da asa suntem colegi deci o sa stam vreo 3 ani inaceasi incapere, si mi-e aiurea ca daca ma refuza sau altceva o sa fie o situatie ciudata si pe moment dar si pe viitor, plus ca nu as vrea sa ii spun de fata cu lumea si problema este ca ea e mereu inconjurata depretenele ei

| Wargasm a răspuns:

Spune-i clar că o placi și că ți-ar plăcea să ieșiți împreună. Dacă acceptă dă-i înainte.