| anonim_4396 a întrebat:

Deci dragi prieteni am o mareproblema si va rogsa ma ajutati sa o rezolv cumva...
AM 18 ani si acum 5 luni am inceput sa lucrez in weekend (nu conteaza ce) acolo am intalnit o femeie de 26 de ani de care m-am indragostit lulea si nu pot sa o scot din cap orice as face.
Ea este divortata nu are copii dar acum m are un iubit de vreo 30 de ani(locuieste cu el)
ea se poarta foarte frumos cu mine si ne intelegem bine....De fiecare data cand ne intalnim ma pupa pe obraz, dansam pe bluzuri foarte frumoase ne inteleegem foarte binesi este foarte grijulie cu mine!
intrebarea mea este!
As vrea sa stiu cum sa ii spun ca o plac exagerat de mult!
Nu este usor ca la o fata de 15 ani... si mai ales ca nu as vreau sa gresesc pentru ca cu sinceritate marturisesc ca o iubesc enorm de mult si nu as vrea sa o pierd.
Va rog cine ma poate ajuta sa imi raspunda(fara comentarii fara rost de gen:o sa-ti treacahappy

Răspuns Câştigător
| SoulAssassin a răspuns:

Spune-i direct ce simti si gata..ai 2 optiuni dupa aceea.; sa te traga undeva si sa te fu; ta ca o nebuna, sau sa iei o palma mare si gata totul.; dar merita sa risti, ce dracul?

| SERIALS a răspuns (pentru SoulAssassin):

Sunt de acord lasa sa faca ce zici tu.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema la tine se rezuma la: ai o situatie, poti sa-i asiguri un camin, poti sa sustii tu o familie? Ea este la o varsta care nu-i permite aventura, ea trebuie sa-si caute acum sa-si intemeieze o familie. Si sa se gandeasca sa faca unul sau mai multi copii, ca ii va fi tot mai greu cu cat va amana asta mai mult. Esti pregatit ca sa ai copii?
Altfel, tot ceea ce va putea fi intre voi va fi o relatie de-o noapte. (poate o "noapte" lunga de cateva luni, dar cam atat).

| Zenithf a răspuns:

Inca un lucru la care m-am gandit mai tarziu: gandeste-te ca ea trebuie sa aiba mare grija ce va face de acum incolo, ca nu-si permite sa mai faca aceeasi greseala, sa ajunga sa mai divorteze odata.

| VadTot a răspuns:

Buna Dimineata! Cred ca ar trebui sa te trezesti la realitate din somnul" Frumos in care esti cu atita profunzime.Deci Lucrurile stau cam asa! Daca ea este o fire foarte prietenoasa si sa atasat oarecum de tine acum tu ce faci? incepi sa visezi? sa dormi pe tine? Iti garantez ca ea nu gandeste cum ganedesti tu! Daca era sa gandeasca cum gandesti tu sau sa simta ce simti tu pentru ea nu s ar fi intimidat asa cum o faci tu sa ti spun ..asta.ok? Deci sfatul meu este sa incerci sa te detasezi un pic de... ceea ce zici tu ca simti pentru ea si sa incerci sa traiesti realitatea! ok? Sau daca intr-adevar spui ca esti indragostia de ea Ce te retina sa i spui ceea ce simti pentru ea? Ce daca are cat are? Ca doar n o sa te muste?laughing aaa si inca ceva..am vazut ca o consideri o Femeie! Deci daca i o femeie inseamna ca tu esti un biet copilas.care i este teama sa i marturiseasca sentimentele care le are in suflet..pentru eu stiu cine..deci? aici nu merge asa...ori esti si tu Barbat si actionezi barbateste ori esti un biet copilas care abia..intelegi?
SCuza ma sper ca nu te superi pe mine dar ori te maturizezi un pic ori stai in banca ta si te axezi pe fete de 15 ani.asa cum ai spus o chiar tu,,. ok?
Succes! uite hai sa ti propun ceva.dar oare ai curaj? sarut o asa pe neasteptate.vezi cum va reactiona. ce zici?

| neutrino a răspuns:

Nu poti pierde ceea ce nu ai. Daca ea va dori o seara cu tine iti va spune. Nu mai visa aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din conversatiile avute cu ea reiese ca nu se intelege bine cu prietenul ei? Poate ca este genul de femeie care-i plac aventurile de-o noapte, nu te lasa prada sentimentelor ca s-ar putea sa te faci de ras.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa ii spui direct ce simti dar sa nu incerci sa o saruti ai putea sa pierzi totul chiar si prietenia care ti o poarta. Dar sa fii sincer cred ca ar fi ok. Eu asa as face, nu ai nimic de pierdut prin asta.winking bafta

| Gipsy_Gabriel_1998 a răspuns:

Dai funda lu soul assasin

| JustFunn a răspuns:

Ai 18 ani iar ea 26, sincer ar vrea doar o aventura si cred ca se comporta dragut cu tine ca esti un scump ( poate) ce vreau sa spun " NU TE LEGA LA CAP FARA SA TE DOARA " asta mi s-a spus si mir la 16 ani cand iubeam prima mea femeie, era mai mare ca mine cu 9 ani, ea m-a invatat aproximativ totul in viata de cuplu si la pat! Concluzia o tragi singur... Vrea ceva mai mult decat un pusti care lucreaza pe o suma mic, crede'ma ca ca stiu din pacate sad

| tinu2010 a răspuns:

Ma scuzati dar imi face probleme tasta 'SPACE"

| tinu2010 a răspuns:

M-am Gandit in timp de dansez cu ea sau suntem doar noi doi sa incerc sa o sarut (Avand in vedere ca sunt o fire romantica si foarte pasionala as stii cum sa fac asta ) dar imi este frica de ce s-ar putea intampla

| tinu2010 a răspuns:

; VadTOT; NU ai inteles exact! Deci ea are 26 ani si asta nu conteaza pentru ca la varsta mea sunt mai matur ca unul de 23 de ani poate si mi-a spus-o chiar ea in fata...O femeie care se ataseaza de tine ca prieten tu te saruta pe obraz de fiecare data cand te vede si te tine tot timpul in brate...(nu sunt un copil) Pana acum am avut destule femei si fete am avut aventuri cu femei mai in varsta ca ea char si de 34 de ani dar ea mi-a pus capac.
E complicat pentru ca atunci cand aveam o aventura cu o nu simteam dragoste pentru ele!(le tratam ca pe niste masinarii de sex)
Si pe partea sexuala nu este o problema pentru ca mi-am inceput viata sexuala la 13 ani si am i avut foarte multe aventuri.
Un lucru e sigur cand vad o femeie frumoasa si nu simt nimic pentru ea ma gandesc la sex dar cand vad pe ea vad o relatie pasionala! MErsii mult si maiastept sfaturi

| tinu2010 a răspuns:

Zenithf ea a avut un barbatcu care a stat 8 ani si acum are un prieten dar nu vrea sa se recasatoreasca deci e libera(eu sant o fire mai romantica si am avut okaziia sa o fac fericita in fiecare weekend cant cate o melodie pentru ea deoarece sunt solist si de fiecare data cand o fac fericita cu un astfel de gest imi spune ca sunt febletea iei si mapupa si ma strange in brate
)

| tinu2010 a răspuns:

Mersi am facut cum a spus soul assasin si a functionat