| lol_3147 a întrebat:

Deci este ciudat dar vreau raspuns rapid ce fac daca acum 10 min m-a invitat un baiat la film iar eu nu vreau sa-i frang inima dar nici sa ies cu el ce sa-i spun? pls

5 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Daca el simte ceva pentru tine si tu nu simti nimic pentru el, cel mai bine ar fi ca sa ii spui asta.
Pare crud dar este mai bine sa ii frangi oleaca inima decat sa ii dai sperante desarte.
Iesi cu el, nu iesii cu el totul este la latitudinea ta.
Sigur poti sa gasesti o scuza sa scapi daca chiar nu vrei sa iesi cu el.

| MissL a răspuns:

Daca iesi cu el nu pierzi nimic, vedeti un film impreuna perfect. cand iesiti ii poti spune... sti vreau sa fim doar amici.
Daca chiar vrei sa-l refuzi si sa nu iesi cu el ii spui, uite imi pare rau dar am alte planuri si nu pot sa ies. chiar imi pare rau!

| hotx a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa-l eviti dar fara sa nu-l superi, spune-i ca daca stiai din timp veneai sigur dar asa nu ai cand sa te pregatesti, plus ca trebuie sa termini un proiect destul de urgent pe maine. Mult succes, Simona - http://HotX.ro

| newname a răspuns:

Spune-i ca esti lesby big grin

| tsunade a răspuns:

Pai lol nu stiu daca te ajuta ce zic dar totusi sper sa te ajute putin:
eu as spune sa iesi cu ella film iar cand va indreptati spre casa incepeti o conversatie despre ceva si ii spui ca te-ai simtit bine cu el la film dar nu simti nimic pentru el, dar sper sa ramaneti prieteni macar.
Sper sa te ajute