| anonim_4396 a întrebat:

Deci, eu sunt racita.Cred ca am luat-o de la prietena mea, stateam cu ea, oricum ea nu tusea.Sunt asa de vineri.Sambata,ieri,mi-a fost rau, tuseam, am baut la ceaiuri, si mi-am luat tratamentul.Ma simteam din ce in ce mai rau. Dupa un ceai de salvie am adormit cam o ora.Cand m-am sculat m-am dus la mama in bucatarie, dupa aceea ma loase o stare de voma, ma dusesem la baie.Ma asezasem jos, ca nu mai puteam sa stau in picioare. Aveam ochii deschisi dar eu nu mai vedeam nimic, totul aparea in ceata. Aveam impresia ca-i am inchisi.Am strigat-o pe mama, mama creddea ca ma fac dar eu m-am ridicat, ma sprijineam de calorifer,(tot nu vedeam nimic)si am cazut jos.Mama s-a speriat si ma striga intr-una.Ma loase sa ma ridic, dar nu putea. Aveam impresia ca trebuie si am ajuatat si eu acolo.Ma pus in pat si eram bine din nou.Fratele meu mi-a zis ca a fost un lesin, dar tin sa mai zic ca cat timp am fost racita nu am avut febra. Exista vreo explicatie pentru ce s-a intamplat? Asta s-a intamplat din povestirea mea pana in punctul cand am strigato pe mama, restul ea mi-a zis.

Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Buna nicoleta! Trebuie sa consulti un medic, ai putea avea pe langa raceala si o,, scadere" de magneziu in organism, de cand anume esti racita?, ai neglijat alimentatia in ultimul timp? Consuma ructe in special citrice, datorita vitaminei C, ajuta la combaterea virusilor si la imunitatea corpului, cat despre lesin, roag-o frumos pe mama ta sa iti cumpere niste magneziu... Daca mai ai nevoie de intrebari sau neclaritati, ma contactezi printr-un mesaj. Sanatate si o zi buna!

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Scuza-ma cine a zis ca s gravida e prost, nici nu stie daca am facut sex, in primul rand sunt inca virgina...

| Aliyaa a răspuns:

Poate fi vorba de noua gripa(porcina). Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar o raceala urata.Atat! Fugi la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti gravida si racita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-ar putea sa fi cam proasta...te doare capul ca nu ai mai nimic acolo...