| robert_6335 a întrebat:

Deci eu sunt un baiat de 14 ani, clasa a 8 a, si acum 2 ani imi placea o fata daar atunci nu stiam, acum dupa 2 ani imi place foarte mult de o fata de al mine din clasa. Ea in fiecare pauza se da pe langa mine adica mai imi da cate o palma dar in joaca pe umar ba pe spate si incepe sa rada si fuge, adica se joaca cu mine si eu intru in joaca ei. Mie imi place de ea dar decat pe mess mai imi fac cateodata curaj sa ii zic buna, ce faci dar imi e frica de ceva. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

De ce la un suc? Mai bine la o bere.(da tupeu,iti zic eu.)Nu cred ca te place doar pentru ca se "joaca" cu tine.E posibil sa te vada ca pe un prieten.Dar eu zic sa-ti incerci toate sansele,o scoti la un suc(dar bea tu berea inainte) si ii spui tot ce ai pe suflet.(daca e fata desteapta,chiar daca e sa nu te placa tot ar stii ea sa rezolve problema daca tu nu ai curajul necesar sa-i spui tot) Desi esti barbat mai,spune-i tot ce crezi si vrei fix in fata uitandu-te fix in ochii ei,fetelor le plac tipii care stiu sa spuna ce si cum direct in fata.(desi cu masura, fetele mai sunt si sensibiloase, vor sa fie mintite frumos.)

5 răspunsuri:
| marthaa a răspuns:

De ce sa-ti fie frica. Daca fata iti da atentie inseamna ca asteapta ceva de la tine.Eu zic ca ea a facut un pas, acum asteapta sa faci si tu un pas. Vorbeste cu ea face ti face nu pe mess.Invit-o la un suc.Si sa vezi ca vei scapa de teama asta.Si-n plus crezi ca ti se va intampla ceva rau daca vorbesti deschis cu ea? Nu se va intampla asta ci dimpotriva.Succes

| tania_9007 a răspuns:

De obicei o fata vrea sa fie bagata in seama de un baiat de care ii place.incearca sa te faci si tu bagat in seama, sa gasesti un subiect comun despre care sa vorbiti.Sa fi calm si sa ii vorbesti frumos.Sa nu te grabesti prea mult daca vrei o relatie dar sa nu permiti nimanui sa ti-o ia.Bafta!

| tania_9007 a răspuns:

De obicei o fata vrea sa fie bagata in seama de baiatul pe care il place si face tot felul de chesti ca sa ii atraga atentia.Incearca sa gasesti un subiect comun despre care sa vorbiti.Sa fi calm, sa ii dai cea mai mare atentie si sa ii vorbesti frumos.Nu te grabi prea mult daca vrei sa ai o relatie cu ea.Bafta!

| DforS a răspuns:

Clar, fii mai indraznets. si incetu' cu incetu' intra pe sub pielea ei si afla ce crede ea despre tine, daca is aceleasi sentimente, sau macar sa simta si ea jumatate din ce simti tu. merita sa'i spui ce simti pentru ea... daca nu, alta fata! :d

| bebeluvu a răspuns:

Off.chesti copilaresti, poate te place si ea. dar nu e sigur e posibil sa vada in tine un foarte bun prieten, fa`ti curaj si spune-i daca nu poti in fata zi`i pe mes sau stiu si eu invit`o la un suc odata dupa ore.:* problema ta nu e atat de mare, gandeste.te ca alti au probleme mai naspa decat tne.eu iti doresc di suflet sa fi fericit. curaj si mlta bafta:*