| anonim45323570988329838r890 a întrebat:

Deci imi place de o fata cu 2 ani mai mare(sunt fata).Am ora de sport cu ea, se tot uita dupa mine.Cand eram mai de mai de mult la baie a incercat sa vorbeasca cu mine, dar m-am rusinat.Acum cateva zile a pus pe insta un story cu ea si mi-am facut curaj si i-am spus ca e superba(ma are la follow back), am inceput o mica discutie, dar de atunci n-am mai vorbit si am observat a prietenii ei se uita cam insistent la mine, mi-e frica sa nu rada de mine.Cred ca imi place de ea si pur si simplu prezenta ei ma face fericita(nu mi s-a mai intamplat sa ma simt atrasa asa de o fata). Cum pot sa pornesc o discutie cu ea? Cum sa-mi dau seama daca ma place? Am nevoie de sfaturi, va rog? Daca esti aici sa faci misto gaseste-ti altceva de facut, nu esti problema mea ca te iei de oameni cand vor sa se exprime si am tot dreptul sa fac asta.

Răspuns Câştigător
| VelicanEmilia a răspuns:

Cel mai simplu mod:incearca sa deveniti prietene. Cand vezi ca vrea sa te abordeze, fii deschisa la comunicare. Incearca sa te strecori in cercul ei de amici ca sa prinda incredere-n tine si ca sa o poti face sa se confeseze in fața ta. Dupa daca vrei sa afli un raspuns, o intrebi daca are prieten sau daca-i place de vreun baiat... Asa vezi daca e hetero sau daca are aceleasi orientari ca tine... dupa poti sa iti incerci norocul.

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?

| Violleta2O22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Stii, mie imi place sa scriu anisori in loc de ani ca asa pare ca am mai multe importanta fata de cel cu care vorbesc. Imi da si un aer asa de superioritate.

| anonim45323570988329838r890 explică (pentru Violleta2022):

16 ani, ce legatura are varsta cu intrebarea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim45323570988329838r890):

Are o legatura enorma, fiindca fetele mari nu sunt interesate de relatii cu copii mai mici.

| anonim45323570988329838r890 explică (pentru Violleta2022):

A,si ce parere ai?(daca ma poti ajuta, te rog)

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim45323570988329838r890):

Parerea mea este ca acum sa te joci cu copii de varsta ta si cand mai cresti, peste 2-3 ani sa te uiti dupa fete.

| mihai69 a răspuns:

Întreab-o dacă nu ar vrea să meargă cu tine la un spectacol (teatru, film...) Eventual spui că ai două bilete și cealaltă persoană nu poate veni.
După aia, un pahar de vorbă la o terasă și poate, încet-încet se leagă o conversație.
Succes!

| dullcat a răspuns:

Buna.E cam dificil de zis, adica sincer nu as vrea sa te arati interesata si apoi cand afla ce orientare ai tu, sa faca misto cu altii pana afla toata scoala, iar tu sa suferi.Ar trebui sa afli despre istoricul relatiilor ei, daca a fost numai cu baieti sau nu.

Poate te ajuta daca citesti
https://www.lovepanky.com/......irl-is-gay

https://www.lovepanky.com/......ther-woman

| Andreea99911818181 a răspuns:

Incearca prima data sa te imprietenesti cu ea, poarta te normal. Probabil pentru ca stii ca esti atrasa de ea in alt mod te rusinezi, insa intre noi fetele e ceva normal sa ne mai laudam una pe alta. Asa suntem toate. " ce frumoasa esti, ce bine arati astazi fata" ne spunem toate chiar daca nu avem orientarea asta. Imprieteneste te cu ea ca mai apoi vei afla daca ii plac baietii sau nu. Daca nu e atrasa de femei ca si tine, nu prea ai ce sa faci.

| TheMusicBoy a răspuns:

Nu o sa o sti pana nu te aproprii de ea. Scrie-i si trimite-i memeuri. Nu uita ca sunt tot atatea sanse sa rada de tine cu prieteni cat si sa chicoteasca fiindca stiu ca te place.