| anonim_4396 a întrebat:

Deci..luna trecuta mi-a venit menstruatia de 2 ori, am avut contact sexual, dar inainte faceam sex oral, acum trebuie sa imi vina pe 28, adica maine...ma doare burta, ma dor sanii, dar m-am simtit rau azi si cand am iesit din dus am vomitat. Oare exista posibilitatea de a ramane gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca dupa calculul tau sangerarea menstruala ar fi urmat sa inceapa in data de 28 Aprilie, rezulta ca PERIOADA FERTILA a actualului ciclu menstrual s-a suprapus peste perioada cuprinsa cel mai probabil intre 10 si 16 Aprilie. Doar daca in intervalul de zile amintite ai intretinut acte sexuale neprotejate si a ajuns sperma in vagin numai in acel caz s-ar fi putut forma o sarcina. Insa o sarcina care s-ar fi format in urma cu 2 saptamani in nici un caz NU poate sa provoace simptome de sarcina in acest moment. Este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL. Starile de rau si de disconfort amintite si invocate daca exista in realitate, sunt de cu totul alta natura, care NU are legatura cu sexul intretinut sau cu o sarcina chiar si ipotetica. Mai degraba reprezinta simptome premenstruale si prevestesc pornirea negresita a menstruatiei in zilele urmatoare. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Su ai vomitrat si din cauză ca poate ai mincat mai mult decat deobicei.Si după perioada in care ai tinut post (dacă ai tinut), organismul este mai sensibil la anumite alimente, ouă, miel, drob etc. Nu poti da vina acum pe sarcină, sau pe menstruatie, in primul rind cauza stării de vomă provine din stomac si din ceea ce tu ai mincat, ai facut o indigestie, acum trebuie sa o i ei usor cu mincarea, niste ceaiuri, o supă este tot ce ai nevoie. Ce varsta ai, sanatate multă.

| Ajaj a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc mult pentru raspuns. In legatura cu ce m ai intrebat, am 15 ani.(iubitul meu 17, suntem impreuna de 1 an, iar părinții mei sunt de acord cu el, stiu ca sunt mica dar am discutat cu multe persoane despre asta plus părinții mei si mi au spus că daca il iubesc si cred ca voi avea o relatie de lunga durata pot face acest pas.)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu sunt nasa

| Zarzarica171999 a răspuns:

Sunt simptome premestruale, pentru liniștea ta, fa un test de sarcina. Hristos a Inviat!

| Ajaj a răspuns:

Multumesc mult pentru ajutor, multa sanatate. Paste fericit❤