| Cristian2222222222 a întrebat:

Deci... Sunt in Italia. Aici acum 2 ani am cunoscut o fata. Am devenit initial amici, ieseam foarte des la mare, etc. Vara trecuta intre noi au fost unele saruturi, dar nu eram intr-o relatie. Ne-am certat si pentru un timp am rupt legatura. Acum am 5 zile de cand iesim la plimbare ca amici. Ideea e ca nu stiu daca sa incerc o asa zisa recucerire sau sa las doar simpla amicitie. Dau funda pentru cel mai bun sfat

Răspuns Apreciat de Editori
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Parerea mea este sa nu fortezi lucrurile si sa le lasi asa cum sunt momentan.Este bine totusi ca ati continuat ca prieteni si nu ati rupt legaturile de tot.Acum tot ce trebuie sa faci este sa ai rabdare si sa va bucurati impreuna de timpul pe care il petreceti.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Între un bărbat și o femeie, o pură și simplă amiciție e posibilă numai în vise și în romane.

| mihai69 a răspuns:

Nu trebuie să „încerci" nimic, lucrurile trebuie să meargă de la sine.

| Swae a răspuns:

Pai daca iti place de ea, de ce n-ai mai incerca?

| Cristian2222222222 explică (pentru Swae):

Ca sa nu dau gres

| Swae a răspuns (pentru Cristian2222222222):

Daca te place si ea pe tine, sigur o sa-ti iasa ceva. Cum a spus si Mihai, lasa lucrurile sa decurga natural, decat fortat.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu încerca nimic prietene lasă să decurgă totul de la sine

| Allina19 a răspuns:

Incearca iar si vezi ce iese ca nu ai ce pierde.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Allina19):

Colac peste pupaza... Cea mai Buna prietena a ei e interesata de mine... Culmea ca au acelasi nume?

| Cristian2222222222 explică (pentru Allina19):

Culmea ca prietena ei cea mai Buna se tine dupa mine si le cheama la fel((

| 44566555 a răspuns:

Eu propun sa o intrebi acest lucru, daca o iubești cu adevarat!

| nick69grr a răspuns:

Fugi