| anonim_4396 a întrebat:

Dupa mai bine de un an si jumatate am reusit sa am orgasm vaginal insa doar o singura data.Am crezut ca este imposibil asa ceva insa n-a fost.Insa acum nu mai pot sa am iar.Am tinut cont de factorii care au dus la orgasm:relaxare, preludiu, etcc dar nimic.Actul a durat undeva la o ora si ceva si am reusit sa am orgasm, iar urmatoarele dati nu conta ca o faceam cu orele dar nu reuseam nici cum. Pur si simplu intr-un timp ba sunt prea uda si nu mai simte el nimic si pierde erectia, ori nu mai simt eu.Chiar daca ritmul penetrarii varia,si mintea mi-era relaxata si axata pe actul in sine, recunosc nu fortam si nu "vanam" orgasmul, dar ideea era ca, ma simteam in punctul maxim insa nu se intampal nimic.Era ca o usa care o descui cu cheia iar apoi mai trebuie doar sa deschizi.La fel si in cazul meu. Iubitul meu e destul de dezamagit si crede ca e ceaa neinregula la el, insa, eu cred ca eu sunt cea de vina. Ceva nu merge bine si nu stiu ce.Am tinut cont de toti factorii si tot n-am reusit.
Ce mai putem incerca?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se zice/considera ca pentru a invata trebuie sa urmezi indemnul atribuit lui Lenin; invatati, invatati, invatati. Pentru a atinge un tel, un scop, un vis, tot asa trebuie sa : perseverati, perseverati, perseverati. Conform celebrei maxime; ERRARE HUMANUM EST SED PERSEVERARE DIABOLICUM (SENECA) — A gresi e omenesc, dar a persevera (în greseli) este diabolic. big grin

| mihai69 a răspuns:

Nimic. E nevoie doar de mai multă experiență și mult mai multă relaxare. Chiar nu te mai gândi la orgasm. Fă dragoste și nu te aștepta la nimic. Lasă-te dusă doar de val, până unde te va duce. Odată va fi mai puțin, următoarea vei ajunge mai departe... Poziții care îl favorizează: pe la spate, femeia deasupra. Nu ar fi de exclus nici folosirea unor jucării erotice. Dar asta depinde de mai mulți factori.
Oricum, ți s-a demonstrat că ești pe drumul cel bun. Continuați!

| DrGoogle a răspuns:

Eu zic sa prelungiti preludiul mai mult pana la penetrare, sa prelungiti pana simti ca ''iei foc''. big grin
Incercati mai multe pozitii vei gasi pozitia perfecta. Succes