| PapUsHykA a întrebat:

Dupa o relatie cu victor, o relatie nu prea reusita dar care si-a pus amprenta in viata mea l-am cunoscut pe emil - un baiat, prieten bunicel cu victor, mi-a fost mereu alaturiin perioada de dupa despartirea de victor si mi-a dat multa putere de a trece peste, incetu cu incetu am inceput s-a vorbit despre orice, suntem prieteni foarte apropiati de 2 ani si ceva am reusit sa ne cunoastem mai mult decat bine si stim unu despre altu lucruri care nu le mai stie nimeni altcineva, cum de obicei fetele au prietene tot fete eu am prieten baiat, el a fost plecat o perioada bunicica in afara si nu ne-am vazut cateva luni (10-11 luni) acum cand a venit a incercat sa se dea la mine dar eu stiu ca el are prietena el vorbeste cu ea de fata cu mine ca na ne permitem, si eu vorbesc cu ea mereu, e o fata timida si retrasa de accea nici el nu prea depune suflet si sentimente in aceasta relatie mi-a zis de mult timp asta ca daca o fi sa fie e bine daca nu asta e....tot incearca sa imi dea de inteles ca vrea sa facem dragoste ba sa am fund frumos, ba ca am sani frumosi,,, intr-o seara chiar ne plimbam si mi-a zis ca daca eram alta si isi putea permitea nu se mai gandea si trecea la fapte, deci el are cat de cat un respect fata de mine, nu stiu ce sa fc, e un baiat simpatic si poate chiar mi-as dori o relatie pe viitor cu el dar daca fc dragoste cu el acum o sa mai fie vreo sansa sa fim dupa aia impreuna? mentionez ca el stie tot despe mine absolut totul.As face acest pas dar dupa eu imi voi dori ceva mai mult pentru ca sunt genul de om care pune totul la suflet si nu pot fi nepasatoare vom mai avea vreo sansa daca voi face acum pasul asta? va rog ajutati-ma cu idei incercati sa va puneti in pielea mea.

Răspuns Câştigător
| costy0110 a răspuns:

Pai treaba sta cam asa, daca sunteti foarte buni prieteni este de inteles ce vrea el, ca na e baiat si daca tu tot la-i provocat cu vestimentatia ta sa abtinut foarte mult si e clar ce vrea. daca tu ai fi de acord sa faci pasul asta nu cred ca ava fi bine nici pentru tine nici pentru prietena lui oficiala asa ca sfatul meu este sa ramaneti la rangul de foarte buni prieteni

| PapUsHykA explică (pentru costy0110):

La aceasta concluzie am ajuns si eu si cred ca asta si voi face...multumesc frumos

| costy0110 a răspuns (pentru PapUsHykA):

Funda?

17 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

''...e o fata timida si retrasa de accea nici el nu prea depune suflet si sentimente in aceasta relatie'' - Cât de cretin să fie ăsta încât să aibă o relaţie cu cineva pentru care nu simte nimic deoarece este o fire mai timidă?
Normal că se dă la tine pentru că tu nu eşti timidă şi îi poţi oferi sex. Deschide ochii, ăsta vrea să profite de corpul tău apoi o să te lase cu ochii în soare.

| PapUsHykA explică (pentru FemeiaPisică):

Fetelor sunt atat de confuza.si eu i-am zis ca nu vreau sa pierd un prieten atat de bun pentru o aventura si o ora de placere. sper sa nu regret.el sta cu fata aceea de plictiseala fiind ambii peste hotare sa treaca mai usor timpul stau impreuna...stiu ce vorbesc....decat sa ajunga acasa si se puna pe gatit pe spalat mai bine vine si are totul si mancare si haine curate si fata alaturi cand vrea el, sper sa intelegeti ce va spun. si da stiu ce vorbesc nu e vrajeala de a lui ca sa ma fc sa ajung in patul lui, mi-a zis asta de mult timp

| Doub a răspuns:

Nu te respectă deloc, stai liniştită.winking

| PapUsHykA explică (pentru Doub):

La ce fel eseam imbracata cu el e normal ca nu se putea abtine...eseam in oras si mai mereu in fustite si decolteu si tot asa ca na...si daca nu ma respecta demult indraznea fara voia mea laughing deci de respect nu ma indoiesc

Răspuns utilizator avertizat
| Kenya a răspuns:

Vrea sa faca sex cu tine pentru ca cu fata aia nu poate ca e timida.

| PapUsHykA explică (pentru Kenya):

A facut el si cu fata aia...dar acum e e in Italia si el in Romania poate sa fie doar o nebunie de a lui?

| Kenya a răspuns:

E disperat laughing Nu are cu cine si profita de bunatatea ta.

| PapUsHykA explică (pentru Kenya):

Crezi? dupa 2 ani de vorbit intr-una si ne-am ajutat reciproc acum crezi ca vrea sa profite de mine? sadsad nu stiu ce sa cred....cum crezi daca voi face acum pasul asta alaturi de el vom avea vreo sansa sa formam un cuplu mai tarziu?

| Kenya a răspuns:

Uite ce e. Din cate am inteles a fost plecat 11 luni. In 11 luni daca a ajuns sa iti ceara asta s-a schimbat. Cand e vorba de sex baietii fac orice,indiferent de cati ani sunteti prieteni,e baiat,nu se poate abtine,prietena lui e plecata in Italia,vrei sa faci asta si dupa sa ramai cu sperante desarte? Gandeste-te ca erai fata aia? Cum te simteai, iti zic eu, nu prea bine. Dupa ramai cu remuscari, cand vine nici n-o sa te mai poti uita la ea...
Nu vrea ceva de viitor, doar o aventura.

| IMPLICAT a răspuns:

Daca o sa ii oferi ce doreste el, se vor intampla doua lucruri inevitabile:
1. Vei suferi.
2. Prietena lui oficiala va suferi.

| DianaaGabriela a răspuns:

Ai putea discuta cu el despre acest subiect si vei vedea ce iti va raspunde. Daca intr-adevar tii la el nu va fi o problema sa faci acest lucru. Cunsutati-va impreuna si luati-o incet, iar restul va veni de la sine.
Sa nu-ti fie teama de reactie lui caci intr-o relatie trebuie sa fiti deschisi si sa discutati despre orice fara sa va rusinati. Asta e parerea mea. Trebuie sa discuti cu el indeferent de ce va spune.
Daca te iubeste cu adevarat va ramane cu tine si dupa acest pas.
Funda?

| PapUsHykA explică (pentru DianaaGabriela):

Noi nu suntem impreuna, suntem doar foarte buni prieteni de 2 ani si ceva...citeste atent...dau cate funde doriti numai sa primesc si eu un raspuns ok