| 2k18Tpu a întrebat:

E adevarat ca daca iti începi viața sexuală prinzi mai mult curaj?

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat! IN unele cazuri te simti atat de jenata, ca te retragi, ca sa nu afle lumea, mai ales daca esti minora!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este adevarat.

| mentholinks a răspuns:

In fata preacurvarilor da, prinzi mai mult curaj fiindca devii ca ei.

| Emma30555 a răspuns:

Nu. Daca esti genul timid tot timida ramai

| Elena9328 a răspuns:

Ce a mai mare tâmpenie pe care am auzit-o.

| Victoria18 a răspuns:

In primul rand cred ca nu are sens ce zici. Pentru ca daca iti incepi viata sexuala inseamna ca deja aveai mai mult curaj si incredere in sine de dinainte

| Romanul86 a răspuns:

Deci... Sexualitatea ține de demnitatea umană dacă o faci cu cineva care e demn de tine poate devi mai demnă mai mândră dar nu curajoasă iar dacă o faci cu cineva nedemn sau care își bate joc de tine după aceea sau te părăsește probabil vei deveni mai timidă și retrasă. Psihanalitic doar femeile sunt influiențate de primul act sexual deci ele vor privi sexualitatea copulatorie după cum au avut primul contact sexual adică dacă a fost o experiență pozitivă vor vedea sexul ca ceva pozitiv dacă a fost o experiență negativă vor vedea sexul ca ceva negativ însă aceste păreri se pot schimba în decursul timpului! Bărbații nu sunt influențați așa tare dar sunt și ei influențați.

| Jonas94 a răspuns:

Nu o să ai mai mult curaj, o să ai mai multe griji laughing!

| alexwahl a răspuns:

De ce razi? La ce curaj te referi?

| 2k18Tpu explică (pentru alexwahl):

Sa fii mai îndrăzneț, sa n-ai teama de nimic

| alexwahl a răspuns (pentru 2k18Tpu):

Ce ti-a venit sa pui intrebarea asta? Normal ca nu devii mai curajos. Poate doar mai sigur pe partea aia intima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 2k18Tpu):

Clar.Dupa ce iti incepi viata sexuala, te duci direct sa sari din avion fara parasuta.

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

In functie de cum iti incepi viata sexuala, e posibil sa nici nu ai nevoie de parasuta, devenind tu insuti una. Imagineaza-ti ca incepi cu un gangbang - cred ca poti sari direct din stratosfera.

| anonim_4396 a răspuns (pentru flixbuster):

Imaginează-ți și un viol.

| AliTheo18 a răspuns:

Oarecum sa stii ca prinzi, pentru ca 'treci prin viata'.

| Doarof3 a răspuns:

Nu e adevărat.

| Aliii7523 a răspuns:

Nu neapărat. Asta depinde numai de tine.