| Mihaelaa98 a întrebat:

E gresit sa inviti un baiat in oras? Vorbesc cu un tip de aproximativ o luna, zilnic chiar. Ne am intalnit din coincidenta in statie iar dupa asta m-a bagat in seama pe Facebook. El momentan face scoala in alt oras, dar saptamana asta a venit acasa. M a anuntat ca a ajuns dar nu mi-a propus sa ne vedem. Nu e vorba ca imi place de el sau ceva dar vreau sa l cunosc. Ma gandeam sa l invit eu in oras, ce parere aveti? Si cum sa i zic ca nu vreau sa inteleaga ca sunt moarta dupa elm impresia ca asteapta de la ine propunerea pentru ca mi-a bagat niste apropouri de genu.

7 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Un baiat n-ar prea refuza o fata, cel putin eu nu m-as supara sa-mi trimita o fata mesaj cum ca vrea sa ne plimbam sau sa vorbim, asa cu invitatul in oras e cam cam, fa-o intr-un mod mai subtil. Il poti intreba daca are chef sa va vedeti, o plimbarica, ceva ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate considera ca fiind absolut normala si cat se poate de fireasca atat atitudinea adoptata cat si dorinta ta de a va intalni. In cursul discutiilor care in mod sigur vor urma sa se produca, iti vei putea exprima intr-un mod transant care sa nu lase loc de interpretari, dorinta ta de a va intalni si de a iesi la o plimbare in doi. Trebuie sa stii ca pentru reusita unui lucru, din momentul in care te-ai implicat trebuie continuat si dus la bun sfarsit. Chiar si in cazul in care va trebui ca tu sa fii cea care sa faca...primul pas. Succes!

| Freya1 a răspuns:

Nu este nimic gresit in asta poti sa il chemi.
Cand vorbesti cu el spune-i ca te plictisesti si daca vezi ca e disponibil zi sa vina la o plimbare

| SG1995 a răspuns:

Ii spui intr-o discutie pe net, asa ca o adnecota, "hey ce-ar fi sa iesim sambata sa bem ceva?"

| funnnyman32 a răspuns:

În primul rând bună!
Chiar de ești 'moartă' după el, nu trebuie să-i arăți așa de repede asta ci : cu timpul. Și nu, nu este nimjc rău sau anormal în a-l invita, pentru că și noi bărbații vă invităm pe voi femeile, chiar dacă de multe ori fiecare bărbat mai dă și greș în legătură cu ieșitulhappy așa că succes la întâlnire, eventual ieșiți la o cafea sau o pizza.
Eu sunt bărbat și la fel și eu sunt îndragostit de o fată și o iubesc mult. Mult succes și vezi dacă te place și el pe tine, pa

| H321G4U5 a răspuns:

Nu,nu e gresit.O sa se simta chiar bine ca cineva il invita in oras.
Poti incepe usor usor sa va cunoasteti mult mai bine.Pe urma saruturi, intalniri dragoste si multe altele daca sunteti seriosi amandoi.

Mult noroc

| Lorena1787 a răspuns:

Nu e gresit, ba chiar o sa se simta flatat, poti sa ii spui ceva gen "noi vorbim de mult timp si daca tot ai revenit in oras as vrea sa ne intalnim sa vad cu cine am tot vorbit atata timp". Sa ii spui exact cum ai scris si aici, faza cu "vreau sa il cunosc". Daca tu faci acum acest prim pas, data viitoare astepti pe el sa iti propuna si ai grija daca mergeti undeva el nu e obligat sa plateasca pentru ca tu ai propus invitatia. Mult succes!