| CristianChivescu a întrebat:

Doua intrebari, cel mai bun raspuns funda, restul vot!
Cum sa fac sa o las o fata fara sa o ranesc, si fara sa ii spun ca nu mai imi place de ea ceva sa nu isi dea seama gen vreau o pauza sau ceva de genu.
Si a doua cum pot sa fac sa invit o fata in oras mai intai ce sa vorbesc, eu teoretic as stii dar problema este ca fata e din orasul unde eu locuiesc dar nu am vazut-o niciodata cum sa fac? Ar fi ciudat sa o invit asa in oras fara sa o cunosc sau ceva de genu mai intai ce sa vorbesc cu ea?

Răspuns Câştigător
| xAnDrAx a răspuns:

*-Buna
Nu exista cea mai buna modalitate de a te desparti de prietena ta fara sa o ranesti. Este foarte important sa fi sincer cu tine si cu prietena ta spune`i direct ceea ce simti.Incercati sa gasiti impreuna o solutie pentru rezolvarea problemelor cu care va confruntati sau daca tu esti hotarat ca nu iti mai doresti aceasta relatie, daca nu te simti fericit si implinit atunci cel mai bine e sa renunti pentru ca nu merita sa te sacrifici pentru o relatie care te incomodeaza...prinde curaj si provoaca`o la o discutie, e cel mai bun lucru pe care il poti face sau spune`i ca iti doresti sa faceti o pauza sa vedeti cum va simtiti si pe urma hotarati daca o sa va mai acordati o sansa sau nu.Succes si curaj nu o sa se intample nimic rau.

Sa inviti o fata in oras nu este o treaba usoara, mai ales cand esti putin timid, si nu vrei sa iti distrugi sansele cu fata viselor tale, dar nu iti face griji, deoarece multe fete iti vor da o sansa numai pentru ca incerci. Trebuie sa iti depasesti emotiile, sa risti si sa dai dovada de curaj, sau vei fi bantuit intodeauna de intrebarea, cum ar fi fost daca? Citeste aceste sfaturi, gaseste-ti forta, si intreab-o! Si tine minte, tot ce trebuie sa faci este sa fi tu insuti.

7 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Ii spui ca ai nevoie de o pauza in relatie.La a 2-a intrebare, ar trebui sa o scoti in oras ca sa va cunoasteti mai bine.Si daca zici ca nu ai vazut-o niciodata, de unde stii ca iti va placea cand o vei vedea?winking

| rino90 a răspuns:

1. afla ce nu ii place si continua subtil(dureaza ceva), gen sa fi plictisitor, sa o faci de ras "fara sa vrei" cu un ras penibil sau ceva
pune pe cineva sa mentioneze printr-un tell parintilor ei cum ca fata lor scumpa a ajuns un jeg cu tine sau ceva
de preferat ramai la plictisitor si indiferent, va ceda ea tongue

2. incepe cum ca "sti nu te-am vazut niciodata in pers", iar ulterior dupa cateva zile gen. 3... din vb in vb propune-i "hai afara" sau "ma tot gandesc cat de draguta esti in realitate :X. ce zici ne vedem undeva."
nu va intalniti si sa va opriti intr-un loc inchis, gen la cafea, bar etc. ia-o si plimb-o sau du-o in parc(sunt multe atractii de unde poti sa iei o idee de discutie. te va scoate din blocaje)

| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă ţine la tine nu ai cum să n'o răneşti. Bine ar fi să vorbeşti cu ea în particular şi să'i spui că tu nu mai vrei o relaţie cu ea. Tipa s'ar putea să te întrebe de ce, aici e problema, căci răspunsul la aceasta întrebare îl ştii doar tu şi n'ar trebui să il spui ca să nu se simtă şi mai prost.
De ce ai invita în oraş o tipă pe care nu o cunoşti? Adică, ai vorbit cu ea măcar o dată faţă'n faţa sau cel mai rău, pe mess, sper! Cum o inviţi.hmm, aşteaptă mai întâi să o cunoşti, poate nu te va mai "atrage"la fel după ce afli mai multe despre respectiva.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Parerea mea e ca daca fata te place va fi ranita oricum,insa daca te desparti de ea pe motiv ca vrei o pauza, ea se va astepta ca dupa pauza aia sa o placi si eu nu cred ca in timpul ala iti vor aparea sentimente pentruea din moment ce nici macar nu iti place cum arata. Spune-i pur si simplu ca iti pare rau, nu e genul tau si ca puteti ramane amici ft bunithinking
2.Fi deschis,vorbeste cu ea intai pe internet, cere-i o poza cu ea si dupa un timp poti sa o intrebi lejer daca vrea sa se intalneasca cu tine. Daca si ea te place si tu pe ea, subiectele vor veni de la sine.

| Siiiiia a răspuns:

1. ori ii spui direct, ori o faci pe ocolisuri, ea daca este desteapta o sa-si dea seama ca vrei sa pui punct relatiei cu ea
2. ai putea sa-i spui asa. ce faci deseara? sau maine ( cand vrei tu sa o inviti) mi-ar placea sa mergem la un suc, film, plimbare.etc( vezi tu ce_).si daca o sa fie de acor stabiliti o ora, locul unde sa va intalniti sau, mergi la ea la bloc si o astepti... ca subiect de dicutie ar putea fi: ce ai facut in vacanta? daca se bucura ca a inceput scoala? ce ii place sa fac in timpul liber, daca are vreo pasinene, ceva. daca ii plac calatoriile, ce muzica asculta, te descurci tu.tongue
Sper ca te-am ajutatbig grin!

| joane a răspuns:

Pai spune-i ca te-ai gandit bine si intre voi doi ar fi mai bine o prietenie
(dc nu vrei sa mai fiti prieteni) spune ca nu mai esti sigur de sentimelntele tale si ca mai bine ar fi sa nu mai fi cu ea {mg ambele dc le inversezi}
pai prb sunteti la scl nu?
deci intre cu ea in vorba intreab-o cei plk adica dc nu va cunoasteti putin mai greu
dc va avea nevoie de ajutor oferate sa o ajuti apoi prezinta-te si fa un subiect adica intreab-o nu stiu despre ce vrei tu (nu o intreba dc are prieten)
intreab-o dc ii plk un film anume (care ar fi acela) o carte, dc are animal de casa (dc si tu ai)
si de la intrebarile astea o sa pornit alte subiecte.
cerei adresa de mess si telu
o sa va mai intalnit prb si o poti intreba dc nu vrea sa mg la mc (dc ii in apropiere ar fi grozav) sau la o ingetata (fa cinste, iar dc ea nu accepta sa nu te ingrijorezi) cand stati la o inge sau la mc poti s-o intrebi dc are prieten si de acolo te hotaresti u ce ai de facut
sper ca te-am ajutat
funda?

| iMixXx a răspuns:

Is spui pur si simplu ca ai nevoie de o pauza daca te iubeste v-a intelege