| Mariaioana82819 a întrebat:

E ok sa faci dragoste cu fostul iubit?

Răspuns Câştigător
| MValentin a răspuns:

Aici sunt multe situații...
Dar dacă te-ai despărțit de el si faceți sex/dragoste fără sa aveți gândul sa va împăcați sau ceva, moral nu e okay. Adică odata ce v-ati despărțit si ai in gand ca nu mai vrei... adica din fost iubit se transforma in prieteni pe beneficii ceea ce nu i ok

| Mariaioana82819 explică (pentru MValentin):

Ne am împăcat de vreo 6 ori până acum dar nu a mai mers...

| MValentin a răspuns (pentru Mariaioana82819):

Cati ani aveti?

| Mariaioana82819 explică (pentru MValentin):

Eu 20 iar el 27 laughing)))

| MValentin a răspuns (pentru Mariaioana82819):

Oh... părea o relatie de 15-16 ani (nu vreau sa ofensez). Din păcate la voi simt ca e lipsa de comunicare... si apropo.
Din iubire vine dragostea, nu din dragoste iubire.
Gândiți-vă daca va iubiți, luați o pauza, nu e nevoie sa va despărțiti sau ceva între timp si vorbiți pe larg totul. Healty conversations va ajuta mult

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine da riști să ți se (re)amplifice sentimentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici vorbă...nici cu actualul, dacă nu sunteți căsătoriți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ati ramas intr-o realtie si asta va doriti, e libertatea voastra, alegerea voastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai în cazul în care nici unul dintre voi nu este implicat într-o altă relație.

| NunuNini a răspuns:

Nu!

| Dintrebare a răspuns:

Depinde de context. aveti asteptari unul de la altul? sau o faceti doar asa pentru satisfatie fizica? cata vreme nu face rau nimanui, e ok. daca face rau, atunci nu e ok

| Amali23a a răspuns:

Nu e ok, sunteti toxici si aveti i relatie toxica, cel mai bine va indepartati total unul de altul. Daca va place ii ok si asa

| VladJEU a răspuns:

Este cea mai buna senzatie

| StanaDavid2004 a răspuns:

Da