| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci atunci cand cea mai buna prietena se cupleaza cu fostul iubit la care inca tii foarte mult?

Răspuns Câştigător
| Mariukas a răspuns:

Normal oricat de mult ei i-ar placea de el daca iti este cea mai buna prietena nu s-ar cupla cu el, dar daca esti pusa intr-o asemenea situatie vorbeste cu ea si spune-i ce simti, in functie de ce spune si ea puteti cadea de acord... sa faceti armistitiu big grin:* sper sa te ajute>big grin

22 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Dovada de respect...
Ma fac ca nu ii cunoscwinking

| Artemisia a răspuns:

Scuze,dar daca prietena ta cea mai bun s-a cuplat cu fostul tau iubit,inseamna ca aceasta nu ti-a fost si nu iti este o prietena loiala/buna.
Ea ar trebui sa stie totul despre tine. Daca te cunoaste foarte bine ar fi vazut ca inca iti mai place de baiatul acela.
Pe ea nu a interesat-o ce vei simti tu, pe ea a interesat-o baiatul.
Eu zic sa ii spui totul in fata, nu are rost sa ascunzi.

| Enigmă a răspuns:

Mananc mai multa turta dulce!

| znstr a răspuns:

Asta clar nu iti e cea mai buna prietena.
Daca mie imi facea asa prietena mea, care se mai considera si 'cea mai buna', i-as fi facut si eu o faza urata pentru a ma razbuna big grin
sau mai simplu...as inceta sa mai umblu cu ea.happy

| κλάους a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti vezi de prietenie...e fostul nu? Dece mai trebuie sa ti la unu de care te-ai despartit? Daca inca mai tineai dc te-ai despartit? Nu cred ca trebuie sa iti strici prietenia pentru asta!

| alinutza92r a răspuns:

Naşpa situaţia! Mi s-a întâmplat şi mie, dar ma obisnuisem, el o iubea pe ea, aşa că nu aveam ce face! Tu poţi sa vorbeşti cu el, să-l bagi în seamă, vezi dacă îi mai pasă de tine! Multă baftă!

| KoreaJapan a răspuns:

Daca esti geloasa si nu esti fericita de fericirea ei,nu ii esti prietena adevarata. Degeaba zici,insa asta e adevarul. Si prietena mea cea mai buna a stat vreo luna cu baiatul ce il placeam si inca il mai plac,acum vreun an, insa nu stiam de ce, dar cand se sarutau eu nu aveam pe fata altceva cu exceptia unui zambet.

| SupCow a răspuns:

Sincer nu stiu dar daca e cea mai buna prietena a ta si il iubeste atunci ar trebui sa o intelegi pentru ca nu este proprietatea ta acel baiat asa ca :-P
in orice caz sa nu te superi pe ea pentru ca nu merita de la un baiat
bafta:*

| yournameplease a răspuns:

Clar nu mai vorbesc cu ea!

| Noname_4977 a răspuns:

Poi ce poti face.thinking Ai putea sa iti tai venele zic eu.GLUMESClaughing.
Parerea mea e ca ar trebui sa te bucuri pentru ca ti ai dat seama ca prietena ta de fapt nu iti era prietena.

| Vladutz89 a răspuns:

Ii tratezi du indiferenta pe amandoi, si urmatorul pas este acela de a deschide bine ochi inainte de a alege pe cine sa-ti fie prieten/prietena, deoarece am ajuns niste zile in care si fratii se dusmanesc.

| lololooo a răspuns:

Nu e normal ca prietena ta sa fie cu fostul tau iubit straight face
Inseamna ca nu iti e prietenaa... Vorbeste cu ea despre astawinking

| Revy a răspuns:

Ori ii destainui lui sentimentele tale ori constientizezi ca este doar un baiat care a trecut prin viata ta, crede-ma ai sa mai ai inca o gramada si inca mai buni... :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca asi trece peste! Adica asta e fratehappy!

Sa ai o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte greu sa rezisti sad
Iti vine sa ii bati pe amandoi
E bine sa ramai calma sa nu isi dea seama ca iti pasa, asta e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce naibii te mai intereseaza odata ce ii spui fostul? Vezi-ti de treaba pentru ca oricum tot aia este.De unde sa stie amindoi ca tu mai speri ca bleaga la el? Si chiar de ar fi stiut nu cred ca ar fi contat.Lasati oamenii in pace.

| Cristina_5311 a răspuns:

Daca si fostul tine la ea nu ai ce face asteapta sa se desparta.

| sadhna a răspuns:

Inteleg ca ti la el dar totusi si prietena ta are voe sa iubiasca chiar daca ti la el oricum te-ai despartit de el acum ce poti face este sa iti cauti pe cineva bun inteligient iubitor care sa te faca sa uiti de fostul si daca vrei fericire prietenei tale si a fostului iubit ar fi mai bine sa nu te bagi intr-e ei daca ei se simt bine impreuna si daca chiar ti la ei lasa-i sa se iubiasca nu ar fi frumos sa intervii mai bine este cautati pe altcineva si pe ei lasa linistiti asa e cel mai bine pentru toti bafta! si sper sa nu te super dar asa e cel mai bine

| andreutza9 a răspuns:

Pai am cu ea despre asta...si imi zice mereu asta e... daca nu ai stiut sa il pastrezi langa tine, ea stia prea bine de ce m-am despartit de baiatul respectiv pentru ca fiind cea mai buna prietena nu am avut secrete fata de ea, dar se pare ca nu a tinut cont de ce simt eu.sad

| Cosanzeana a răspuns:

Dal dracu.nu te certa cu ea pentru el:d

| Onutza_3785 a răspuns:

Depinde de cat de profunde sunt sentimentele lor, el totusi e fostul asa ca nu vad ceva grav.Acum depinde si de cand v-ati despartit. Daca e prietena ta fii sincera cu ea, comunicati afla si de la el ce sentimente are pentru ea si ea pentru el. Daca nu sunt sentimente profunde lupta pentru el.

| fuNNNkyzOr a răspuns:

Daca ei ii place de el si tie iti place de el normal ca daca este prietena ta nu s-ar cupla cu el vorbeste cu ea si spune-i.