| GaleaMarius a întrebat:

Este in clasa de dimineata o fata care imi place foarte mult... o vad pe hol in fiecare zi cand ma duc la scoala... DA nu stiu cum sa-i zic ca imi place de ea si nu stiu daca ei imi place de mine, ca n-am vorbit niciodata cu ea, vreau niste pareri. m-am gandit sa o bag in probleme sa nu stie, si tot eu sa o scot dar atunci sa stiewinking ce ziceti? mss :X

Răspuns Câştigător
| justme85 a răspuns:

Hei tinere. ce atatea probleme.nu uita ai ceva intre picioare si sa fii mandrulaughing. Prezintă-te frumos, întreab-o cum o cheamă. Dacă nu eşti cretin o să observi din privirea ei dacă are vreun interes în a continua conversaţia sau nu. Dacă da nu eşti destul de spiritual încât să ai ceva interesant de zis, întreab-o şi tu despre ea. Femeile abia aşteaptă o ocazie ca să vorbească despre ele. Invit-o la un suc. fara fite de cocalar. vorbestei politicos. fai compimente.incearca mereu sa ai ceva frumos de spus despre ea.fii civilizat.etc etc

6 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Dupa poza iti sugerez sa iti vezi de carte happy

| Helpmeeveryday a răspuns:

Pai ar trebui sa fii atent la ea...Sa faci cumva cunostinta cu ea printr'un prieten comun sau sa te prezinti pur si simplu.Incearca sa vb cu ea cat mai des si dupa intreab'o ce te intereseaza. Daca cineva incearca sa ii faca o gluma proasta si tu il/o vezi, i'ai apararea. Faza cu 'sa o bagi in probleme si tot tu sa o scoti' nu mi se pare prea buna.

Bafta!:*>big grin

| vladutzzz_2456 a răspuns:

laughing)
Sa o "bagi" in probleme pentru ca apoi sa o "scoti"? laughing
Lasa fata in pace si daca chiar iti place de ea, nu'i fa probleme!
Nu stii daca ii place de tine? Si ce astepti? Vreun vis care sa iti confirme sau nu? Mergi la ea si baga'te in seama (nu prin a'i face probleme). Incearca s'o citesti ce si cum ii place, poate aveti ceva in comun. Fii sincer si nu incepe sa minti ca sa te dai mare in fata ei. Daca ai si un pic de farmec inascut, va functiona!
Succes! smug

| GaleaMarius explică:

Pai, azi, am mers cu mai multi prieteni akas.si mi-a zis daca vin si eu cu ele. mi-a zis Baiatu laughingma gandesc ca ma place.acum astept un moment cand suntem singuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o bagi in probleme si apoi sa o scoti nu prea e o idee asa buna pentru ca s-ar putea sa afle ca tu i-ai facut problemele alea si apoi poate nu va mai vb cu tine.Eu zic sa o abordezi cu un "buna">"ce mai faci">"ma numesc Marius">"te-am vazut de cateva ori pe hol si mi se pare ca esti draguta">"ce ai zice sa ne cunoastem mai bine" etc. Daca nu vrei sa o abordez in acest mod, atunci spune-i alte lucruri, dar esentialul e ca trebuie sa o abordezi.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te pe langa prietenii ei, nu-i spune direct ca o placi, las-o sa vada ea. Organizeaza si tu o intalnire prin parc, acolo te bagi cu ea in seama, ii ceri id-ul si daca n-ai curaj sa-i propui in fata, o faci pe mes.