| NairtsivUdar a întrebat:

Este posibil ca dupa 12 ani de relatie, nevasta sa nu te mai iubeasca? Eu am crezut si cred cu tarie ca nu poate fi adevarat crying am o viata tare complicata si nu am cu cine sa discut sau sa aud cateva pareri, va multumesc anticipat

19 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E perfect normal pentru ca omul nu este proiectat sa fie monogam

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil!
Cand o femeie nu mai este fericita si sufera in tacere multi ani, se decide cu greu sa rupa relatia, dar cand o face inseamna ca i-a ajuns pana peste cap situatia si vrea sa rupa definitiv relatia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este posibil și după 20 de zile.
Ei, spune cum e cu viața ta cea complicată.

| NairtsivUdar explică (pentru sadrian46):

Nu pot pleca, nu pot ramane...nu am decat sa stau si sa sufar in mine.nu o pot scoate afara ca nu sunt un om rau si sunt si fetele la mijloc,le-ar lua in orice secunda si nici nu pot pleca eu ca nu am permisiune, am vrut sa vorbesc cu familia mea despre situatie dar ea a zis ca eu dramatizez si ca nu sunt barbat a mai zis sa stam tot asa impreuna pana cand imi termin pedeapsa dar ea sa fie libera, sa iese, sa nu ii controlez telefonul si multe alte aberatii.ea nu poate intelege ca e foarte greu ceea ce cere, sa stai si sa imi omor creieri ora de ora, parca s-a sfarsit lumea.imi iubeac copii neconditonat si cred ca doar gandul ca nu ii voi mai avea ma omoara. In fine, fiecare avem cate o poveste minunata in felul ei

| sadrian46 a răspuns (pentru NairtsivUdar):

Nu am decat sa stau si sa sufar in mine. Poți să îți schimbi viziunea.

| Hyperion7 a răspuns (pentru NairtsivUdar):

Povestea minunata de care spuneți, nu e așa minunata pe cât pare.
In viața trebuie sa va asumați riscuri, ori pierdeți copiii, însă va recăpătați viața, ori stați într-un infern pentru copii.
Și chiar și așa, despre ce pedeapsa e vorba? Sunt in urmă cu cazul straight face

| dullcat a răspuns:

Imi pare rau.Cum ati ajuns in acest punct? Terapie de cuplu ati facut vreodata?

| NairtsivUdar explică (pentru dullcat):

Am mai iertat-o o-data acum 3 ani.din pacate s-a intamplat din nou sad... ppate ca oamenii iubitori au mereu de pierdut

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde.
Daca sunt tensiuni constante,nu mai exista intimitate,gelozia e in frâu,nu se mai simte apreciata sau posibil că se simte marginalizată, exista riscul sa nu te mai iubească.
Dar dacă nu bifează una sau mai multe din aceste lucruri, cel mai bine ar fi să vedeți care este de fapt problema și cum se poate rezolva
Doar ea îți poate oferi un răspuns cert, iar daca e deschisă totuși către o schimbare, propune-i sa mergeți să faceți terapie de cuplu, poate se mai poate repara ceva.

| NairtsivUdar explică (pentru Hyperion7):

Am intrebat-o dupa doua zile de tensiune de ce nici macar iertare nu isi cere, a raspuns ca nu simte "(

| VoidEternal a răspuns:

Bineinteles. Timpul nu e o garantie pentru reusita unei relatii.

Iar arestul tau nu contribuie nicidecum la o longevitatea unei casnicii.

| Miruna333 a răspuns:

Normal, iubirea intre soti nu este neconditionata. Daca iubesti pe cineva, nu inseamna ca il vei iubi toata viata, sentimentele se schimba. Ia legatura cu un psihoterapeut.

| AndreeaDeea2 a răspuns:

Poate a intervenit monotonia, încercați sa faceti lucruri noi împreună dacă seara fiecare e pe telefonul lui propoune-i sa va uitați la un film împreună și pregătește niște gustări. Vino cu flori acasă, monotonia intervine în orice relație, responsabilitatea și dorința de a manevra-o este în mâinile voastre.

| IonutTeAjuta a răspuns:

A interveni monotonia. Fă ceva diferit, impresioneaz-o cu ceva, ieși un pic din tipare și devino misterios, recucerește-o. Îi poți reaprinde focul dacă brusc ești mai atent și la nevoie ei

| NairtsivUdar explică (pentru IonutTeAjuta):

Problema este ca sunt la domiciliu arestat de 3 ani si o luna sad

| Florin23041989 a răspuns:

Dar te-a iubit?

| NairtsivUdar explică (pentru Florin23041989):

Ea spune ca da, dar daca o intreb acum ce simte....nu imi raspunde, spune doar ca vrea sa fie bine pentru familie, dar eu stiu ca e indragostita de altcineva.imi pare rau so de ea dar mai mult de fetitele noastre si de mine sad

| NairtsivUdar explică:

Avem 2 fetite, financiar stam foarte bine...sex facem mereu, m-am si (tunat bine), nu stiu ce îi lipseste, nu am idee

| NairtsivUdar explică:

Oricum cred ca o femeie sa numai aiba respect sau rusine fațã de familie sunt o mie de motive. Imi pare foarte rau de fetitele noastre, in rest totul o sa treaca candva, dar schimbam drumurile copiilor nostri, asta este marea problema, femeile camd se indragostesc sunt o mare problema