| Denis72728 a întrebat:

Este vreo crema ceva pentru lungirea fraului(aței), cred ca e cam mică ma cam strânge si nu vreau sa ajung la chirurg (precizez ca am fost operat de fimoza si s-a făcut debridare dorsala). Dau funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intinderea tesutului dermatic din care este format frenul penian adica a asa numitei ''ate''/''frau''/''capastru'' se poate realiza prin exercitii de intindere fortata in timpul masturbarii sau efectuate pur si simplu in acest scop, cat mai des posibil. Se poate folosi orice unguent/crema care patrunde in piele si inmoaie celulele : Nivea, balsam cu extract de galbenele, creme de intretinerea pielii mainilor sau a fetei, etc. Trebuie doar sa ai... suficienta rabdare. Succes!

| Denis72728 explică (pentru corbulalbrosu):

Am auzit ca crema cu corticosteroizi ajura la asta, e ok sa incerc?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Nu pot sa dau un raspuns exact. Nu m.am informat destul pe partea asta sexuala insa din cate stiu exista creme pentru a ajuta preputul sa se lungeasca, deci s.ar putea sa existe si pentru lungirea frenului penian. Nu sunt sigur insa ai putea intreba la farmacie sau iti poti face un control la urolog pentru a afla mai multe detalii si a asculta si sfatul medicului.
In orice caz, daca nu exista poti apela la operatia de lungire a "atei" aducand.o la o lungime potrivita pentru a permite decalotarea cat mai usor si potrivit fiind numai bun de pus la "treaba" in pat.
Multa sanatate!

| Denis72728 explică (pentru anonim_4396):

Ce crema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denis72728):

A dat @corbulalbrosu exemple