| carbon21 a întrebat:

Eu cu iubita mea vreau sa o "facem" prima data la amândoi doar ca la ea parca ii așa mustrarea aia după, o mustra conștiința, cum sa o fac sa scape de conștiința de după actul sexual? Are 18 ani... i-am zis ca ii majora ca e ce vrea cu corpul ei. Ceva sfaturi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

înseamnă că nu-i pregătită. când ești 100% pregătită să faci pasu ăsta nu există remușcări după

| corbulalbrosu a răspuns:

Bagati-va ''piciorul'' in ea de constiinta. Va hotarati, o faceti si... gata. Si veti vedea cum vor dispare si regretele si convingerile aiurea, anacronice. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți lua locul conștiinței ei. Explică-i că chiar și Eva a avut mustrări de conțtiință când a făcut prima dată cu Adam. Apoi i-a trecut.

| Andreeush a răspuns:

Înseamnă că nu e pregătită.

| Goete a răspuns:

Despre ce mustrare de dupa vorbesti, daca inca nu ati facut-o?
Un mar cand e copt se mananca, asta este rostul lui.

| Paul754880338 a răspuns:

Cred ca puneti mai mare pret pe niste presupuneri, nascocite de voi, decat importanta acelui moment. Uita-te pe strada in ochii femeilor adulte, si spune-ti ce vezi? Sau cate din ele par a-ti arata mustrare de constiinta dupa pierderea virginitatii.
Ea are nevoie acerba de a sti ca tu esti persoana potrivita si ca vei trata momentul, asa cum o vei trata pe ea de atunci incolo, adica cu respect si atentie.

| carbon21 explică (pentru Paul754880338):

Pai o zis ca o sa o facă și ca ii pregătită, nuna mustrarea asta ii problema, de după vinovăția aia, i-am zis și eu ca ii majora și ea decide, ma iubește mult de tot și in tot timpul asta mi-a făcut toate mofturile, ca sa ma țină alături și sa fiu fericit. Am zis sa trecem la pasul următor stau după acest pas de 1 an. Luna asta va urma cică ca o sa o facem, dar i-am zis ca dacă nu ii pregătită mai așteptat, nu vreau sa forțez lucrurile, de prostit ne-am mai prostit, gen petting, da poate ca uneori as vrea asta NON stop. Am mai făcut și pauze când am fost cumint, dar eu nu ma pot abține și tot ajungem la prostii. Cred ca gândește ca doar asta ma interesează la ea, prostiile și sexul.