| Awesom a întrebat:

Eu nu inteleg aluziile feminine. Uite ce poezie plina de aluzii gasii azi: Cand ochii imi sunt inchisi

Inchid ochii cand ma rog.
Inchid ochii cand te imbratisez.
Inchid ochii cand te sarut.
Inchid ochii cand vreau sa vad mai bine.

Tac, atunci cand vreau cel mai mult sa ma auzi.

Fug, cand vreau cel mai mult sa raman.

Nu te lua dupa cum iti par.

Cand gura imi e inchisa, iti spun de fapt cel mai mult.
Cand par a nu fi acolo, ti-am lasat de fapt inima.
Cand vrei sa ma atingi si nu ma gasesti, te imbratiseaza de fapt ea.
Cand imi cauti sufletul si nu e nicaieri, sa stii ca de fapt esti in el.
Cand te uiti la mine si ochii imi sunt inchisi, priveste cu atentie.
Sunt mai deschisi decat oricand...
Inima ta se oglindeste atunci in inima mea.

Si apoi tot voi va plangeti ca nu sunteti intelese si mai ales ca nu comunicam indeajuns.De asta se si ajunge la despartiri.Deci fara aluzii.

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Suntem un labirint cu o singura iesire, daca iti pui putin capul la contributie poate vei afla drumul catre inima noastra, drept rasplata o viata de fericire!

| Awesom explică (pentru IloveME):

Sau pana iubirea voastra pentru noi se termina si plecati spre alte zari luminoase, lasandu-ne in urma.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Fetele sunt capricioase. Sunt dificile, ciudate, enervante.
Multe dintre fetele din ziua de azi au niste idei tampite. Au nevoie de atentie, sa fie tinute in puf, si apoi sa poata spuna baiatului ca este prea posesiv si sufocant.
Orice ar face un baiat, fata va gasi sa bage ceva de vina.
Sunt diferite toate fetele, si de asta baietii trebuie la fiecare relatie sa isi schimbe comportamentul.

Fetele sunt un labirint, si cred ca baietii trebuie sa se chinuie sa il descifreze, dar la final descopera ca au ajuns de unde au plecat.
Dar sunt interesante, si daca ar fi prea simple, ar fi plictisitoare.

Ca un joc video. Daca ai doar misiuni simple simple, daca nu trebuie sa lupti cu nici un monstru sau sa gasesti comori, arme mai performane sau ceva de genul, te plictisesti. Si nu vei mai juca jocul ala.

Si eu sunt fatahappy. Dar eu chiar nu ma consider atat de dificila. Dar sunt fel si fel de persoane.

O zi buna!

| HueyFreeman a răspuns:

Fetele se asteapta ca noi sa le zicem ce vor, pentru ca ele nu-si pot da seama.