| elena027e a întrebat:

Eu și iubitul meu am facut o, el si a bagat doar puțin din penis, si a fost scurt, a scos o, apoi si a mai frecat o dupa cateva minute pana a ejaculat, apoi s-a sters bine cu un prosop.
Dupa cam 30 de minute s-a întâmplat iar si penetrarea a fost una scurta.
Exista posibilitatea de a rămâne spermă pe penis desi a ejaculat, exista posibilitatea de a rămâne gravida?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sansele sa ramai gravida sunt maxime doar daca erai in perioada fertila, fiindca sperma a ajuns sigur in vaginul tau, fiindca s-a scurs din penisul baiatului, cand l-a introdus a doua oara.

| corbulalbrosu a răspuns:

In interiorul penisului, adica IN URETRA sa, intotdeauna ramanae o anumita cantitate de sperma care in mod natural se scurge afara in totalitate in decurs de circa 2-3 ore. Din acest motiv, daca iubitul tau NU a urinat in timpul celor 30 de minute de dupa ejaculare si inceperea actului sexual, atunci a existat posibilitatea certa sa se fi scurs putina sperma (insa suficienta) din interiorul penisului in interiorul vaginului chiar si in cazul in care acel sex a fost foarte scurt.
Insa posibilitatea sa se si poata forma o sarcina exista numai si numai in cazul in care in acel moment ciclul tau menstrual era in faza PERIOADEI FERTILE. In cazul in care actele sexuale au fost intretinute intr-o zi INFERTILA, in acel caz NU se poate forma sarcina chiar si daca a ajuns sperma in vaginul ''pasaricii'' tale. Multa sanatate!

| LoveSleep a răspuns:

Vreau să-i cunosc și eu pe ăștia care se șterg cu prosopul după ce termina.

| Sofer a răspuns:

Dacă a urinat în astea 30 min și după ați făcut-o din nou. Atunci e ok. Nu ramai.

Răspuns utilizator avertizat
| confusedgirl223 a răspuns:

Da

| andreilittle a răspuns:

Exista, cum sa nu existe... Dar s-a inventat prezervativul totusi...

| AlexIonut121212 a răspuns:

Sansele sunt de 70% sa ramai gravida