| Miu_6243 a întrebat:

Exista barbat care nu inseala?

29 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cea făcut? Un bărbat să nu înșele?
Eu lucrez între ei și știu foarte bine ce fac când nu au nevestele/iubitele/prietenele lângă ei.
Nu s-a născut așa ceva, în viața unui bărbat mai devreme sau mai târziu trebuie să existe o a doua persoană feminină!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Există femeie care să nu fie târfă nenorocită cu două feţe şi lipsită de sentimente?!
Teoretic ce-am spus mai sus e o răutate gratuită misogină şi de doi lei dar la aşa o întrebare mie mi se pare totuşi c-am vorbit frumos.
Calitatea oamenilor în general este în scădere iar procentual şi bărbaţii şi femeile înşeală în egală măsură.
Totuşi, femeile fiind mai multe, în valori absolute, femeile înşeală mai mult!
Raţionamentul meu este la fel de stupid şi circumstanţial ca şi al tău aşa că, vezi tu, nu mai generaliza şi jigni în mod gratuit căci oricând ţi se poate întoarce asta.
Ah... şi încă ceva, nu ai avut tu toţi bărbaţii din lume ca să-ţi poţi da cu părerea.
Oricât de puţin mi-ar fi păsat de parteneră, eu nu am înşelat niciodată. Mi se pare mult mai simplu să o schimb decât să înşel şi să trăiesc eu cu minciuna.
Dar deh... poate eu nu mă pun la categoria "bărbaţi".

| Anecherry a răspuns:

Da, cei care se multumesc cu putin, sau cei care sunt mult prea fericiti sau impliniti alaturi de iubita sau sotie ca sa-si doreasca alta femeie.

| Hombre a răspuns:

Pe lumea cea lalta daca o fi.

| oz a răspuns:

Ce sa argumentezi la asa o intrebare bomba. Daca toti barbatii insala...inseamna ca toate femeile insala.

| Crs a răspuns:

Nu exista barbat care sa nu insele, dar nici femeie ca sa nu i-o intoarca big grin.

| sonya69 a răspuns:

Toti barbatii inseala! Chiar si cand se uita fara motiv la o alta femeie ca sa o studieze si tu esti langa el asta inseamna ca nu se gandeste la tine! nmeni nu poate sa traiasca pe veci cu aceeasi iubire!

| cristina a răspuns:

Nulaughing
toti sunt la fel

| Jeremy1 a răspuns:

Dar, daca o iei logic, daca toti barbatii inseala atunci toate femeile sunt târfe. De ce? Pai barbatii inseala femeile cu alte femei, cum e evident, si daca TOTI barbatii inseala (asa cum spun toate pitipoancele de pe aici) sigur s-ar gasi femei care si-au tras-o cel putin de 2 ori.
Deci, mai pe scurt, barbatii n-ar putea insela daca nici femeile n-ar vrea, ca daca n-ar vrea, barbatii n-ar mai avea cu ce/cine sa le insele.

Dar ce zici de asta: De ce toate femeile sunt cel putin la mana a 2-a?

| Jeremy1 a răspuns:

Wow, uitatul dupa cineva e considerat inselare?! Cat de tampita poti fi.
Si oricum dati-mi stupid, sunteti incapabile sa va folositi logica.

| Jeremy1 a răspuns:

MEREU am si eu o dorinta atunci cand sunt injurat: sa fiu injurat corect. De ce nu mi-ai putut satisface dorinta si ti-ai dovedit instinctele primitive de autoaparare?

Meh, nici nu-mi mai pasa. Cu o gandire ca a ta, ca uitatul e de fapt un act de inselaciune in relatie, numai tu vei avea de pierdut. Eu niciodata nu le-am impus iubitelor mele conditii ca sa nu se uite la un om sau ceva, ce naiba, e doar o privire, ca doar n-am s-o leg la ochi, nu-s atat de arogant. Tocmai asa le-am facut sa nu ma insele, castigandu-le pe deplin respectul, si cand ne-am despartit a fost ceva de comun acord si n-am fi in stare sa ne vorbim de rau pe la spate acum ca ne-am despartit, tocmai datorita respectului. Acest respect nu cred ca-l vei avea vreodata cu o mentalitate paranoica asa ca a ta.

| madutzu93 a răspuns (pentru Jeremy1):

Bun raspuns laughing! ieri am avut si eu o discutie pe tema asta cu niste prieteni big grin in final mi s-a spus ca nu exista baieti care sa nu insele, eu inca sunt optimista si spun ca exista. Adica din moment ce nu crezi ca exista, dc ai mai incepe o relatie cu cineva? Te resemnezi cu gandul ca la un moment dat o sa te insele? e aiurea. Bun raspuns bai! happy

| myworldis5784 a răspuns:

DA al meu este asa!

| ramonatm17 a răspuns:

Exista barbati care inseala cu cap... aia pot sa fi considerati barbati care nu inseala

| Doa'Do a răspuns:

Nu.

| Linna a răspuns:

Mda.nu prea cred! Parerea mea e caaaaaaaa te inseala sh cu privirea rolling eyes

| cornel a răspuns:

Da existahappy

| Barbie a răspuns:

Nu exista :d
Daca un barbat nu-si inseala femeia culcandu-se cu alta, se uita dupa altele si tot la categoria "inselare" intra. tongue

| Barbie a răspuns:

@Introduce a little Anarchy, tampit esti tu, date d**cu.
Evident uitatul dupa alta fata, cand tu de fapt esti intr-o relatie cu o fata, inseamna intr-un fel ca o inseli. Adica daca ai crede ca fata de langa tine e perfecta in sensul de frumoasa, "buna" in toate privintele si sa te satisfaca, nu te-ai uita dupa alta fata tongue parerea mea, dar e adevarata.
A si apropo nu-ti dau stupid, fiindca pe tine deja scrie STUPID, asa ca numai ma abosesc degeaba.

| Barbie a răspuns:

Bine ca esti tu destept, inteligentule. Fiecare avem pareri diferite, fiindca fiecare suntem diferiti la urma urmei. Nu-i asa? Asa ca n-are rost sa ne certam degeaba, eu raman cu parerea mea iar tu cu a ta tongue

| Hata a răspuns:

Cred ca intrebarea asta poate fi bagata in categoria'intrebarilor fara raspuns'big grin sau 'intrebarilor ce nu trebuie puse'laughing

| n0name a răspuns:

Poilaughing daca il ti de lesalaughing sigur nubig grinlaughing

| ιиѕι∂є yøur hє∂яt♥ a răspuns:

Poi rar gasestiun baiat care sa nu sa te inshele. de exemplu eu sunt cu un baiat care nu a inshelat nici o fata, dar a fost inshelat...Pe mine nu m`a inshelat, sh avem 9 luni d cand suntem impreuna si nu a facut`o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oz bine zis asa e toate femeile si toti barbatii inseala de aia nu se merita sa iti faci o familie dar sa ai o relatie nici atatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si da, si nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta apare foarte des pe buzele oamenilor si plus se tot fac sondaje de felul: cine inseala mai mult femeile sau barbatii?
Intrebarea asta mi se pare ca porneste numai dintr-un orgoliu si incearca sa i se dea o forma mai generala. Nu inteleg de ce, cand intrebarea este evidenta: ne intrebam de fapt daca partenerii nostri de inseala sau nu. Ei bine aici nu vei afla niciodata raspunsul. Sau poate astepti ca intr-un raspuns afirmativ la aceasta intrebare sa se incadreze si partenerul tau.
In general, oamenii traiesc in cuplu, iar daca un barbat inseala exista o posibilitate foarte mare ca si femeia cu care inseala sa insele la randul ei.
Concluzia este ca suntem mamifere si se pare ca instinctele primare sunt cele care ne domina, in definitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dabatting eyelashesprietenul meu de ex.ma iubeste enorm suntem de 1 an si doua luni impreuna si totul merge perfect.ba mai mult mi-a spus un lucru daca i`ar trece prin cap sa ma insele s`ar gandi la un singur lucru:la mine nu se mai intoarce.asa ca ne merge ft bine

pupici

| geaninutza_1811 a răspuns:

Nu exista. si nici nu cred ca va exista un barbat care nu inseala