| DomnulMuratura99 a întrebat:

Exista semne care apar daca ai o boala sexuala? As vrea sa ii fac sex oral unei fete care evident a mai facut-o cu alti baieti dar nici nu as vrea sa ma imbolnavesc...si se moare din bolile astea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate bolle cu transmitere sexuala au semne sau simptome imediat cum le-ai luat!
Unele nu au nici un semn, avand chiar perioada lunga de incubatie, afland ca esti infectat, acnd este deja prea tarziu.
De exemplu: HIV-ul care se ia imediat cum ai sex (oral, vaginals au anal) neprotejat cu o persoana infectata, dar la analize apare dupa 6 luni, iar pe corp nu apare nimic timp de 1-2 ani.
HIV (SIDA) se ia si prin sex oral, facand cancerul bucal (de gura).
Bineinteles ca sunt boli care te fac sa suferi foarte mult si chiar iti pot provoca maortea HIV-ul iti da cancer, sifilis, gonoree samd.
Invata sa folosesti PREZERVATIVUL la absolut toate tipurile de sex (oral, vaginal si anal), ca sa te protejezi si sa nu iei boli cu transmitere sexuala!

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Există destule boli care nu au semne vizibile.
Și da, sunt și boli din care se poate muri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se moare, stai linistit. Cel mai simplu e sa folosesti prezervativul cand ii faci sex oral si asa scapi de orice posibila boala!

| Csander a răspuns:

Majoritatea sunt tratabile acum, majoritatea, dar indicat ar fi sa nu risti daca nu ai incredere in persoana respectiva.

| Andrei258 a răspuns:

Nu trebuie riscat, nu este de joacă cu bts - urile

| Adi88 a răspuns:

Cel mai bine ei un prezervativ, il tai si pui foita de latex unde vrei sa dai limbute. Asa prin latex no sa ei nici o boala.

| CatalinPoX a răspuns:

Da se poate muri şi dacă a mai făcut-o cu alți băieți s-ar putea să fi luat boli şi nu ți-ar plăcea.