| raluca68 a întrebat:

FUNDA!

salut!

1. daca sarut o fata care are toate BTS(bolile cu transmitere sexuala) de pe lume, exista vreo sansa sa iau si eu vreo boala?

2. daca imi face sex oral(neprotejat) o fata care are toate BTS(bolile cu transmitere sexuala) de pe lume, exista vreo sansa sa iau si eu vreo boala?

3. daca ii fac sex oral(neprotejat, nu vad cum altfel...) unei fete care are toate BTS(bolile cu transmitere sexuala) de pe lume, exista vreo sansa sa iau si eu vreo boala?

p.s.:

SUNT BAIAT!
scuzati categoria
va rog raspundeti serios! multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. nu poti lua boli transmitere sexuala (ca de aia se si cheama asa) prin sarut, poti lua alte boli in schimb

2. da

3. da

| raluca68 explică (pentru suntserios):

Daca esti amabil/a cam ce fel de boli se pot lua prin sarut(exceptand herpesul)?

| suntserios a răspuns (pentru raluca68):

Sunt destule, nu sunt medic, nu le stiu pe toata, dar o banala gripa, tbc sau chiar hepatita se pot transmite prin saliva

| Public22 a răspuns:

1 da, 2 da, 3 da.

| Peaches a răspuns:

Nu ai cum sa iei virusul doar daca o saruti, dar in cazul sexului oral, cu siguranta te vei infecta. (Asta a fost din manualul de bio dinntr-a saptea! XD)

~Roksi

| Funions a răspuns:

1. Poti lua o boala nu cu transmitere sexuala prin sarut ci o boala ce se transmite prin sange, daca ambii aveti rani in cavitatea bucala, adica buza crapata care cauzeaza sangerari, etc.
2. Da poti lua boala prin sex oral facut de ea.
3. Da poti lua boala si daca ii faci tu ei.
Sper sa te abtii daca stii ca fata are ceva boli, nu de alta, dar de ce sa risti pentru cateva minute de placere? Multa sanatate!

| Tedella a răspuns:

Salut! Daca o saruti nu ai cum sa iei nimic, la 2, 3 nu cred ca este posibil happy