| ASUS a întrebat:

Fac dragoste cu prietena mea odata sau de doua ori pe saptamana! dar nu stiu de ce dar fara prezervativ actul se termina foarte repede! explicati-mi de ce daca puteti!

11 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Cum poti sa o faceti fara prezervativ? Daca ramana prietena ta insarcinata, va recurge la avort? Asta ar trebuie sa fie prima ta grija.

| Linda a răspuns:

Poate ca nu va ajunge prietena ta la avort... Dar daca nu esti primul si nici ultimul si nici ea prima si ultima, destul de posibil sa ajungi la niste simpatice boli cu transmitere sexuala.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este normal sa se antanple acest lucru si depinde de starea ta careo ai la momentul respectiv. Un mic ajutor sa va fie bine anainte cu circa o jumate de ora de a se antanpla contactul sexual consumati o suta de coniac sau tuica si o sa ma tineti minte.

Shin
| Shin a răspuns:

In afara de protectie, prezervativul mai are si efectul secundar de a diminua din senzatie. Si cum aceasta e diminuata, "rezisti" mai mult timp.
Shin.

| ASUS explică:

Eu inteleg dar cared ca problema e in aceia ca noi nu facem asta regulat dar odata in saptamana sau de 2 ori! problema e in aceika ca prima data fara prezervativ dureaza nu mai ult de o minuta! cu el 20 de inute! numi trebuie o zi intreaga dar nis nu o minuta! dam mai departe dureaza atit kit trebu dar parca mii rusine de aceia ca asa putin dureaza prima data!

| ASUS explică:

Linda nu-ti fa grij ca ma pot sa ma tin in mini si pretena mea na sa ajunga la avort din cauza mea! pur si simplu am spus deja carei problema mea, ca fara prezervativ e mai putin timp decit cu el! si atit¬!

| julliano a răspuns:

@linda draga da ce are sula cu prefectura? laughing Eu nici nu am folosit vreodata asa ceva. Pentru ca exista si "prezervativul" femeii. Anticonceptionalele.
@ASUS, daca esti destul de tinerel, vei invata in timp si sa te retii mai mult. prin practica si rabdare si incercarea sa o faci pe ea sa se simta bine, apoi tu.

| julliano a răspuns:

@gabytzza
"Conteaza foarte mult actul sexual in sine nu ca e cu sau fara prezervativ."
E o mare diferenta gabytzza! N-are farmec. E ca si cand ai linge o inghetata prin ambalaj rolling on the floor

| caramel_4836 a răspuns:

Buna asta! Depinde ce inseamna "foarte repede" pentru tine.Cat a'i vrea sa tina, o zi? Ia pastile daca vrei sa reziste mai mult, dar nu iti recomand. Iar cand vine vorba de fete e altfel. Ea se elibereaza mult mai greu decat tine, daca intelegi ce vreau sa spun. Dureaza ceva pana sa ajunga in punctul ala de maxima satisfactie si sa se elibereze, iar dupa ce se intampla asta, pentru ea e ca si cum s'ar termina totul, pentru ca satisfactia aia maxima ia sfarsit si d'asta nu dureaza prea mult.bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca nu iti pasa de prietena ta... sex neprotejat...
Ce sa mai spun? Am spus atatea incat nu mai am cuvinte, nu mai stiu ce propozitii sa mai compun despre acest subiect.

Eu chiar cred ca barbatilor nu le place prezervativul si invoca diferite motive: e prea stramt, nu simt placere, intrerupe momentul bla bla bla...bine nu o sa auziti ca e prea larg... big grin
Conteaza foarte mult actul sexual in sine nu ca e cu sau fara prezervativ.
Sunt curioasa daca tu ai facut comparatia: sex cu si fara prezervativ ca sa ajungi la concluzia asta.

| jara a răspuns:

Mda Shin are dreptate prietenul mai tot se enerveaza ca nu da drumu si skoate prezervativul ca nu e la fel,,,,laughing)