| Fllly a întrebat:

Fata zodia rac si baiatul sagetator...credeti ca se potrivesc?

Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Rac - Sagetator

Rac si Sagetator. Punct. Adica : nici sa nu te gândesti! Nu numai ca e un Foc plimbaret, dar mai este si semnul care aduce cei mai multi celibatari (semnul filosofilor), iar personalitatea ta sensibila, emotiva si intuitiva nu-l poate tine locului.

Orice ai face, nu reusesti sa-l prinzi, sa-l faci sa stea locului. Parca e mereu pe cale sa plece iarasi, sa descopere iar ceva care sa-l faca sa paraseasca acel "acasa" atât de drag tie. Pe deasupra, Sagetatorul este un semn al flirtului prin excelenta, iar cu gelozia ta înnascuta... nu te vad deloc bine lânga un astfel de nativ.

Desigur, este stralucitor, plin de verva, fascinant. Desigur, Focul atrage Apa. Dar nici unul nu poate rezista prea mult lânga celalalt fara sa se epuizeze : Focul se stinge, iar Apa se evapora. El este un temerar, tu ai nevoie de siguranta si stabilitate, pe care nu ti le poate oferi. Aventura? Da, în cantitati incomensurabile. Pasiune de-o noapte? Daaaa, si-nca cum! Dar o relatie de lunga durata, dragoste linistita, adânca, durabila, care sa reziste în timp? Nu. Tu traiesti pentru viitor, vrei un camin si o familie, te gândesti la economii si la ziua de mâine. Sagetatorul traieste aici si acum. Foarte repede, se va plictisi si va cauta noi orizonturi, iar tu ai sa te retragi si mai adânc în carapace.

http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/rac/sagetator.php

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește aici compatibilitatea dintre zodii: www.elystar.ro
Pa, pa.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu prea racul merge inapoi si sageta,, deci exclus

| andreii2 a răspuns:

Eu cunosc un cuplu rac sagetator.Si se inteleg foarte bine.
Nu cred in compatibilitatea zodiilor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sagetatorul face servicii vitale pentru dumneavoastra. Va influenteaza acea parte din zodiac legata de animale de casa, sanatate, serviciu. Va poate face viata mai convenabila pentru dumneavoastra. Spre deosebire de Scorpion, Sagetatorul nu este asa de antrenant, dar relatia poate fi una placuta.

Exista atractie fizica intre voi, si va poate face sa lucrati intr-o frenzie. Este igrijorat de sanatatea dumneavoastra si de cum sa va faca sa va simtiti mai confortabil - au un fel de a va face sa va relaxati. Insa din aceasta relatie lipseste focul. In schimb alaturi de Sagetator investigati, incercati diferite proiecte. Fiindca va asteptati sa va ajute mereu, Sagetatorul ajunge sa depinda si el de dumneavoastra din punct de vedere financiar.

Simtiti ca sunt multe locuri pe care trebuie sa le vedeti, lucruri de implinit si multe experiente de incercat. "Ce urmeaza?" ar putea deveni o restrangere cand vine vorba de Sagetator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt rac.si iubitul meu e sagetator.si pot spune ca totul e perfect. e exact ce mi-am dorithappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca se ptrivesc foarte bine daca racul ii da mai multa atentie la sagetator, si nu il lasa sa se plictiseasca.