| georgerdc a întrebat:

Fetelor, ati avea o relatie cu un baiat mai scund decat voi?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ele mereu fac opusul a ceea ce afirma,normal ca nu ar sta cu unu mai mic de inaltime,pe aia /loial, respectuos, amabil si are o personalitate de aur/ le baga in zona prieteniei,vei vedea ca au iubiti care suntem complet opusi a ceea ce scrie aici,incepe prin a nu crede ceea ce afirma fetele ca nu are rost, urmeaza vrajeala cu sufletul conteaza fizicul nu, ca baieti populari cica nu le place ca prefera virgini, numa minciuni, baieti cuminti, buni termina ultimi, dupa ce iti fac e cap cu curvari iti fac relatii cu astia din zona prieteniei

11 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Eu am văzut asemenea cupluri. Cunosc o fata frumoasa cu un tip scund, chiar mai scund decât media. Acest cuplu este inexplicabil pentru majoritatea cumva, ea este tânără, înaltă, frumoasa iar el mai mare cu mulți ani ca ea și scund, nu se pune problema financiara aici fiindcă nu este cazul, nici diferența de vârstă nu e vizibila, tocmai ca el datorita înălțimii pare mult mai tânăr. Amândoi sunt ok ca și oameni, caracter

| blackann a răspuns:

De ce nu?

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Asta tine de preferințele fiecăruia, pe mine personal nu ma atrag persoanele de aceeași înălțime, mai scunde, etc.
Pentru ca personal mi se pare ca arata ciudat.
Și nu o sa mint ca îmi plac tipi mai înalti.

| 120bulevard a răspuns:

S-au facut multe experimente sociale unde cineva intreba fetele ce ar prefera dintre un baiat inalt cu trasaturi modeste si unul scund care este frumos, majoritatea au ales baiatul inalt in defavoarea celuilalt, inaltimea chiar joaca un rol important in gasirea unei partenere, eu personal ii multumesc lui Dumnezeu pentru ca am o inaltime rezonabila de 1.80m. Am multe cunostinte de 20 de ani care au 1.70 sau sub si care n-au reusit sa-si faca macar o prietena, deci, concluzia noastra care este?

| ILoveBlackCats a răspuns:

Da si nu. Nu m-as simti confortabil daca ar fi cu 10 cm mai scund ca mine, dar pana la 3 merge. Depinde si de personalitate

| Slv07 a răspuns (pentru ILoveBlackCats):

Personalitatea dintotdeauna e prioritara inaintea considerentelor aspectului fizic si al inaltimii cand vine vorba de relatiilaughing

| Slv07 a răspuns:

O relatie pe termen lung te referi, nu a existat si nu va exista in istoria omenirii asa ceva, poate un caz la 10 mii, poate relatii pasagere, gen pentru sex si atat, mai exista, cu conditia sa arati destul de bine, in rest viseaza incontinuare

| tzambrea a răspuns:

Daca este loial, respectuos, amabil si are o personalitate de aur putem ierta inaltimea sa.

| georgerdc explică (pentru tzambrea):

Ce bine ar fi daca ar gandi asa majoritatea ca sa nu spun toate ca e prea mult laughing)))

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cercetările experimentale privind întâlnirile arată că atractivitatea fizică este la fel de importantă pentru bărbați și femei.
Atractivitatea tinde să fie un factor mai important în deciziile de întâlnire decât trăsături precum personalitatea, educația și inteligența.
Cu cât un cuplu se cunoaște mai mult, cu atât atractivitatea fizică devine mai puțin importantă pentru menținerea unei relații pe termen lung.
https://www.psychologytoday.com/......-might-not

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Efectul Halo constă în cum anume un om îşi face o părere preconcepută despre un alt om încă din primele momente ale interacţiunii, bazată pe anumite trăsături specifice. În funcţie de părerea respectivă, el îşi va forma o părere generală despre persoana în cauză care, de cele mai multe ori, se dovedeşte a fi eronată.

https://www.semped.ro/......ut-social/

| RAY a răspuns (pentru georgerdc):

Ele mereu fac opusul a ceea ce afirma,normal ca nu ar sta cu unu mai mic de inaltime,pe aia /loial, respectuos, amabil si are o personalitate de aur/ le baga in zona prieteniei,vei vedea ca au iubiti care suntem complet opusi a ceea ce scrie aici,incepe prin a nu crede ceea ce afirma fetele ca nu are rost, urmeaza vrajeala cu sufletul conteaza fizicul nu, ca baieti populari cica nu le place ca prefera virgini, numa minciuni, baieti cuminti, buni termina ultimi, dupa ce iti fac e cap cu curvari iti fac relatii cu astia din zona prieteniei