| RoxAnana a întrebat:

Fetelor, sa presupunem ca sunteti de un an cu un baiat (impreuna) si pana acum i-ati facut un singur cadou, iar el nu v-a dat nici un cadou. dar in schimb va zice ca va iubeste. ce faceti in cazul asta? il intelegeti ca nu vrea/nu ii face placere sa va ia cadou? il certati? inca mai sperati? ast parerile voastre:*:*

11 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Iubirea nu se masoara in cadouri,nu ai pentru ce sa il certi. de unde sti ca nu vrea sau nu ii face placere,l-ai intrebat? Esti fericita cu el? Asta conteaza cel mai mult,sa te faca sa zambesti chiar daca esti trista, sa iubesti si sa te simti iubita. Cadourile vin la momentul potrivit, cand poate si considera ca e bine.Eu zic sa nu mai pui atat de mult accent pe asta si vei vedea ca vei primi ceva exact cand nu te astepti.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Avand in vedere ca toti de pe TPU care au probleme cu dragoste au intre 10-13 ani e normal ca la varsta voastra sa nu prea aveti bani sa faceti cadori. Daca ravnesti de mica la cadouri nu o sa ajungi mai departe de pitipoancele care le vezi la tv, asta in cazul fericit in care arati si bine!

| RoxAnana explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Nu ravnesc dar nu mi se pare normal k de ziua mea, de ziua noastra, de craciun, de valentine's sa nu imi ia nimic...nu ma intereseaza continutul, ma intereseaza gestul.

| hotshotb a răspuns:

Nu sunt fata dar iti pot spune poti sa iubesti o fata fara sa ii dai cadouri doar pentru frica aceea ca fata sa te placa doar pentru ca ii cumperi lucruri. Dupa parerea mea cel mai mare cadou care il poate da este iubirea lui si cred ca vrea sa apreciezi mai mult asta decat bunurile materiale big grin sper ca am ajutat

| ChioruL14 a răspuns:

As intelege ca poate nu are bani de ceva calumea si ii e rusine sa vina la tine cu ceva facut manual

| sWamP1993 a răspuns:

Daca il certi pentru asta nu-l meriti! Da esti cu el pentru cadouri sau ce? Cautati un Irinel! Eu i-as da papucii orcarei fete care m-ar certa pentru asa ceva.

| RoxAnana explică (pentru sWamP1993):

Te cert p tine daca vrei... daca nu intelegi sensul, abtine-te

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru RoxAnana):

Pai tu-l cunosti mai bine, daca e sarac sau tantalau ar trebui sa-l intelegi, daca nu e atunci inseamna ca nu tine la tine

| Eatmygun a răspuns:

Vad ca va straduiti sa dati un raspuns cat mai complet si bine gandit. Daca va uitati cu atentie puteti observa ca ea asteapta cu totul alt raspuns, de aceea nu va da funda adica nu va urma nici un raspuns. Nu cunoaste termenul "iubire". Va rog nu mai pierdeti vremea la subiectul asta.

| RoxAnana explică (pentru Eatmygun):

Ba cun f bine termenul. si nu, nu sunt materialista, dar nu mi se pare normal k de ziua mea, de ziua noastra, de craciun, de valentine's sa nu iti ia nimic...nu ma intereseaza continutul, ma intereseaza gestul.

| aigre a răspuns:

Raspunsul cred ca il gasesti singura...tu ce vrei sa iti zica ca te iubeste sau sa iti ofere cadouri?