| djalexandrual a întrebat:

Funda, ajutor.Am iubita de 2 ani. Si am o colega de clasa care are si ea iubit de 3 ani.Eu am 19 ani, colega mea 18, iubita mea 20 si iubitul ei tot 20.Problema e ca noi toti 4 ne intelegem foarte bine, iesim impreuna mai tot timpul.Pana la urma noi ( eu si colega mea de clasa ne-am dat seama ca ne iubim) tot ieseam impreuna, iar in urma cu o saptamana am fost intr-o exursie si am cam facut dragoste acolo.Practic ne-am inselat ambii partenerii.Ideea e ca ea s-a simtit foarte bine, doar ca eu n-am reusit sa ma termin si ea s-a simtit foarte prost. Im spunea "X" Am facut sex de 3 ori si nu te-am terminat nici macar o data ( actele au tinut undeva la 1 ora jumatate fiecare) dar mi-am placut extraordinar de mult.Ei bine, aseara prietena mea a plecat la munca ( eu sunt inca la scoala.Ea a terminat scoala acum 2 ani) Si practic m-am dus la colega mea, in alt sat sa ne intalnim mai multi prieteni la mine in sat. Avem o prietena colega de clasa care stie de noi 2.Si ea ne-a ajutat sa stam singuri pentru ca iubitul ei iesise de la munca la ora 23.Pana la urma am facut-o in masina aseara cu ea.In sfarsit m-a terminat, deci a fost ceva incredibil.Ne-am simtit atat de bine ambii, doar ca atunci cand l-am vazut pe prietenul ei ( pentru ca ne stransesem toti la prietena aia a noastra ) am avut un sentiment de parere de rau de nu-ti imaginezi.
Vreau pareri si sfaturi...

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu e posibil sa iubesti pe cineva si sa-l inseli, cum nu e posibil nici sa te trezesti brusc ca iubesti pe altcineva. Aia nu e dragoste.
Ma intreb, oare cum voiai sa te simti? Dar de asa zisa ta iubita, cum te simti? Voi doi cum v-ati simti, daca a-ti fi fost inselati? Probabil veti afla in viata asta, pentru ca totul se plateste.\
De ce ar conta o parere care tu oricum stii in start ca e negativa, nu te sustine nimeni in treaba asta. Nu e moral. E de cacao.

Iti sugerez sa luati atitudine, si anume, daca vreti sa fiti impreuna si sa va iubiti, de ce nu va despartiti de asa zisi vostri "iubiti"!?

| Emilian65 a răspuns:

Foarte urat din partea ta ca ai făcut sex cu iubita prietenului tău.

| Emma30555 a răspuns:

Sincer mi se pare f complicat. Daca se va afla veti fii blamati pentru ca nu numai ca a ti inselat dar v ati inselat intre voi care erati prieteni ceea ce mi se pare mie personal urat si cam imoral. In plus pare sa fie doar atractie fizica. Sfatul ar fi sa ascundeti asta o perioada eventual sa va dsepartiti apoi sa incercati daca vreti, dar o perioada nu ar fi indicat sa se afle. Alt sfat ar fi sa nu mai iesiti toti 4 impreuna, asta nu mai este prietenie si este prea de tot. Din respect ar trebui sa nu mai continuati in felul asta. Punete in locul lor (celor inselati si gaseste tu o solutie) pe de alta parte in caz ca te simti prea vinovat sfatul este sa te gandesti ca fapta e consumata si ca nu mai are rost acum sa te consumi inutil. Doar ca trebuie sa nu te mai complaci in situatia asta. Se mai intampla si altora chiar casatoriti desi eu personal as evita o situatie de genul pentru ca nu prea vad happyend. La voi e mai simplu pentru ca nu sunteti casatoriti

| Pool77 a răspuns:

Sunteti doi cacati, sper sa primiti acelasi lucru si voi pe viitor.
Nu inteleg frate, daca nu te simti bine in relatia ta, daca persoana de langa tine nu te mai atrage sau nu o iubesti, de ce **** mea nu poti sa-i spui? De ce nu poti sa-i dai papucii?
De ce trebuie sa faci partenera/parterenul sa sufere?
Esti un ultim om, si ea o ultima curva.
Va era greu sa-i spuneti aleia/aluia de langa voi deja cand ati simtit ca sunteti atrasi unul de altul, ca vreti sa puneti punct?
Nu crezi ca era mai ok? Asa, ati aburit doua persoane nevinovate, care inca va iubeste si are incredere in voi.
Tu sti cat inseamna ca persoana de langa tine sa aiba incredere in tine? Sti cat de mult doare sa fi inselat?
Nu sti, pentru ca habar nu ai simtit niciodata asta, si daca ai simtit, si ai facut asa ceva, sper sa nu mai ai ocazia la o relatie normala cat traiesti.
Futuva-n gura de gunoaie si lichee de oameni.

| Pool77 a răspuns (pentru Pool77):

Va iubesc**, au incredere**, nu ai** pentru profii de lb romana.