| Rebeeca17 a întrebat:

Buna TPU ,in ultima perioada ma simt foarte prost.De cateva zile m-am certat cu un baiat cu care vorbeam de 3 luni si de care imi place.A doua zi la scoala am stat cu un alt coleg de-a lui pe hol,pentru a-l face gelos pe cel de care imi place,in speranta ca va vorbi din nou cu mine.Dar dimpotriva,acum nici macar nu ma mai saluta.Am observat ca mai tot timpul se uita la mine,dar nu mai vorbeste cu mine.Nu stiu ce sa fac,ma simt foarte prost si as vrea sa ma impac din nou cu el.Mai am o problema,de cateva saptamani am pus pe mine 5 kg si deja simt ca nu mai pot!

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Trebuie sa o iei usor da? Intai incearca sa treci peste cearta cu prietenul, aici ai gresit ca ai vrut sa-l faci gelos sa stii! Cei mai multi dintre noi nu ierta un asemenea gest! Apoi asta e, sunt multi baieti in jur care abia astepata sa te cunoasca, sunt sigur de asta! Iar cu greutatea, incearca si tu sa faci exercitii, sa alergi, apoi o mancare sanatoasa te va transforma! Asa ca ai grija de tine si bafta!

| Castiel a răspuns:

Poarta o conversatie sincera cu el si impacativa daca a fost vina ta atunci cerei iertare daca a fost al lui dai o a-2a sansa si ultima (toti meritam o a 2a sansa) si daca tot nu accepta uital si ai facut o miscare de tarfa la faza cu geloziahappy

| inger02 a răspuns:

Buna! discuta cu acel baiat. suna-l spune-i a va vedeti intr-un loc pentru a discuta despre realatia voastra. ca sa stii si tu ce vei face. succes

| Kenichi a răspuns:

Du-te la el si dai un ultimatum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu uita:NICIODATA NU INCERCA SA-I FACI PE BAIETII PE CARE II IUBESTI GELOSI! Mi s-a intamplat si mie si acum nu mai vorbim deloc.Nu ii faci decat sa se simta prost.O sa creada ca ai uitat de el si ai trecut la altul, adica nu l-ai iubit cu adevarat.Incearca sa-i explici situatia si spune-i ca tu pe el il iubesti!