| bande a întrebat:

H E L P! Am 16 sunt in clasa a 9-a si nu am o problema.Nu am prieteni, nici iubita. Adica am amici dar sunt amici doar in fata daca ma intelegti, doar sa profite, uneori ma mai si iau peste picior.In cercul de prieteni sunt cam ultimul, iar in clasa, sunt "pe la jumatate", si aici ma refer la amici. Cea mai buna amica s-a dovedit a nu fi, intodeauna eu o ajutam, iar ea, cand venea vorba sa ma ajute cred ca nici nu citea ceea ce ii scriam/nu asculta ceea ce ii spuneam.Nu mai pot! Sunt si indragostit de o colega, care are un iubit mai mare, ea e o persoana extraordinara, draguta, inteligenta.Eu,de mine nu sunt multumit deloc. Simt ca sunt urat atat fizic cat si din punct de vedere comportamental. Pur si simplu nu prea mai am de ce trai.Singurele 2 motive sunt ca vreau sa contrazic vorba" doar cei puternici supravietuiesc in aceasta lume"-aici eu ma refer puternici nu fizic, ci psihic si al 2-lea motiv e aceasta colega a mea. Cercul meu de prieteni fiind cei din clasa mea.Vecinii,cei cu care am crescut sunt cam "prostuti" adica nu ma inteleg, ei sunt genul de oameni care se distreaza sunt "jmekeri", eu sunt total opusul. In scoala nu prea am amici de la alte clasa pentru ca zic eu nu sunt sociabil, si incerc sa par ce nu sunt. Cam atat am avut de spus, astept pareri si dau funda :*

9 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Daca e sa te iei dupa ce a zis Defis. o sa ramai virgin toata viata ca nu esti in stare sa ai o femeie! si o sa ramai si ratat pe deasupra. Ma rog, nici chiar asa dur nu se sfatuieste o persoana, ii dai peste cap visele.

Revenim.

"Eu, de mine nu sunt multumit deloc" - de aici pleaca totul. Esti inca in dezvoltare si imi permit sa zic ca esti inca "mic".

Nu deprima atat din niste rahaturi. Femei sunt! stai linistit ca o sa ai si tu gagica ta. unde o sa se uite toti dupa ea.
Ai timp de acum incolo sa te pui la punct moral ca sa iti revii si apoi vin si prieteni astia de care spui tu.

Cand faci ceva, lucrezi ceva. se strang persoane in jurul tau! Vezi ce trasaturi ai, canti, dansezi. etc. Ei. accentueaza partea aia si o sa vezi ceva frumos.

Nu iti bate capul ca nu ai gagica, ca nu ai prieteni... etc. Ia si incepi de la 0.

Cat despre gagica aia a ta de are prieten. incearca sa o eviti! nu merita sa iti bati capul cu una daca nu iti da si ea atentie, sunt altele, de ce sa nu fi pentru celelalte mai bun?!

Nu stii ce iti rezerva viitorul si se poate sa ai surprize placute daca devi mai optimist!

So. vezi ce si cum apoi mai vorbim.

Bafta pustiu '!

| xXx_6966 a răspuns:

Schimbati comportamentul, stilul, imbracamintea, stilul de a vorbi. crede-ma asta te va ajuta.

| alexandru04 a răspuns:

Nu's ce sa-ti spun.dar viata nu se rezuma doar la ceea ce ai scris tu.fii un om puternic nu mai de demoraliza singur.nu poti spune nici in gluma ca n-ai de ce trai.pentru ca inca esti mic n-ai probleme n-ai rate n-ai copii de crescut.asta numesti tu motive de a nu mai trai.stai linistit ca prietenii is rari tare.asa-s toti.in rest.in fata vb cu tine pe la spate te vb urat sau altele.cat despre prietena ta incearca sa mai ast... daca spui ca are prieten. poate altadata.sau alta fatahappyca sunt multe.dar nu mereu si bune la suflet.n-am ce sa-ti spun in rest sa te ajut.mai mult. sper sa intelegi ca viata ii frumoasa asa cum ii ea.inca n-ai probleme adevarate crede-mahappy

| Wihox a răspuns:

Nu ai ce sa faci, o sa gasesti (poate) persoane cu care o sa te intelegi. E imposibil sa iti dam un sfat. Si daca te sinucizi o sa mori ca un ratat. Astepata, o sa rasara soarele si pe strada ta!

| Defis a răspuns:

Interesant,tu ai o problema psihologica foarte grava si din pacate o sa ramai un ratat,normal mai ai timp dar asta e stadiul tau de acum respectul de sine e cheia.App pentru mica ta problema cu fata aia nu prea ai sanse, unele fete cauta persoane mature, iti dai seama ca ai cercetat clasa sa vad daca gaseste ceva potrivit pentru ea dar se pare ca stii deja rezultatul...a da si daca tii neaparat sa ti faci o gagica schimba mediul cauta in alte clase de obicei fetele pe care le cunosti nu o sa fie la fel de interesate in tine deoarece ele te cunosc

| incepator969 a răspuns:

Dai mai dar problema e ca atunci cand ai copii si rate la banci, ai o motivatie sa lupti, pentru ei sa la fie lor/familiei tele bine.Eu nu am absolut nici una.SUNT SINGUR
P.S asta e noul cont

| incepator969 a răspuns:

Poate ca sunt eu mai ciudat... adica am un caracter mizer, cu care lupt din rasputeri sa il schimb dar nu pot sad adica incerc sa par ceea ce nu sunt straight face

| Razvan_Rzv_1994 a răspuns:

Gandesti prost. si eu am crezut k traiam pentru o fata dar nu e asa. nu te limita doar la prieteni de ii ai de o viata incearca sa iti faci merew prieteni si eu am multi prieteni falsi dar acum mi-am gasit adevarati prieteni:X