| thisisme22 a întrebat:

Hai sa va povestec pe scurt de ce am apelat la acest site. Ok, problema e urmatoarea: caut sfaturi, idei, sugestii etc....in legatura cu urmatorul subiect: Cum sa faci un barbat sa isi mai doreasca ceva cu tine dupa o serie de certuri care pur si simplu l-au facut sa se indeparteze de tine si sa nu isi doreasca nimic altceva decat sa fie singurel si linistit? Ideea e ca noi suntem impreuna de ap un an in care doar primele 6 luni au fost ok, ba chiar fff ok. Dupa am inceput sa am prea multe pretentii, sa cer multe explicatii, sa nu am incredere, sa ma supar din orice. Ne-am mai despartit pentru o perioada de 3 saptamana in care mi-am dat seama ca am dat-o in bara si in care am incercat sa vb cu el si sa ii mai cer o sansa. A fost de acord cu mine, dupa multe insistente si am stat impreuna pentru alte 3 saptamana ( da e jalnic dar asta e big grin). Bineinteles ca nu se schimbase nimic, din nou au inceput certurile, el parca tot gasea mereu ceva cu care sa ma supere, in fine... Acum mi-a spus printr-un mesaj ca s-a terminat si ca ii este mult mai bine singur, sa ma impac cu ideea ca asa e cel mai bine. Yo nu vreau sa ma impac cu ideea asta nu pentru ca as fi obsedata, disperata si alte sinonime..Ci pentru ca dincolo de orice mi.a aratat ca ma iubeste si a fost persoana cea mai potrivita pentru mine din cate am intalnit pana acum. Tocmai de aia ma incapatanez sa cred ca trebuie sa existe o cale de impacare, dar care e? Voi ce ziceti? Sa ma insist? Sa o las balta asa cum a picat? Sau sa il las in pace un timp si sa incerc dupa sa il caut? Date a se lua in considerare: Amandoi avem 22 de ani, in relatia noastra nu au intervenit infidelitati, batai, si treburi din astea grave. Au fost prostii, dar mult prea multe si care nu mai incetau. Astept sfaturile voastre big grin

6 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Move on

| zăGhost a răspuns:

Lasa-l cateva zile, nu-l cauta deloc, iar dupa poti sa-i trimiti un mesaj in care sa-i spui ca a avut timp sa realizeze cum e si cu tine si fara, iar mai apoi sa il intrebi daca e sigur ca vrea sa va despartiti definitiv...
Daca asta vrea (si dupa acele zile), eu zic sa nu mai insisti.
Succes!

| esco a răspuns:

Arata-i ca mai ai lucruri de oferit astfel incat sa isi dea seama ca e pe cale sa piarda ceva frumos happy

| thisisme22 explică (pentru esco):

Suna frumos si idel ce spui tu, dar cum sa ii arati unei persoane care cel putin de moment nici nu vrea sa iti vorbeasca?

| esco a răspuns (pentru thisisme22):

Lasa-l un timp apoi cauta-l

| thisisme22 explică (pentru esco):

Buna din nou, se pare ca mi-a dat ignore si pe mess, la telefon nu raspunde si am aflat ca are o noua ´´amica´´, un inceput de relatie sa ii zicem, de vreo saptamana.....Deci, e clar! Merci oricum de sfat! Nu pot sa inteleg cum voi barbatii puteti sa va implicati intr-o alta relatie atat de repede.Ciudat, poate va face sa uitati mai repede.laughing