| MsLady a întrebat:

Halow TPU!

Eu am avut un prieten [ de vara trecuta ] si ne-am despartit prin noiembrie. El a spus ca o place pe o fata de la mine din clasa cu care eram prietena. Nu mai suntem. In fine.Noi 3 eram prieteni ei 2 erau impreuna [ si ei ii placea de el ]. Dar cand era cu ea se dadea la mine. Adica si cand era ea si eu pe ea nici nu o mai baga in seama. Bun. Nu am mai vorbit cu niciunul dintre ei. Cu fata aia nu mai am treaba si cu ala nu mai vorbesc decaat strictul ca avem prieteni comuni. Si cand eram afara cu niste prieteni, a venit si el. Se uita la mine foarte insistent, se tot baga in seama, si ma tot alinta. Adica chiar nu stiu ce sa cred. Si mereu se uita asa la mine cu niste ochii de catelus. Si eu il igmor pentru ca mi-a zis fata aia ca cica a vrut sa ma bata dar nu e adevarat. Si de aia il ignor. Si ma dispera. Adica chiar nu inteleg. Si cand m-a vazut dupa cateva luni am trecut pe langa el si se uita la mine isi intoarce capu si dupa aia isi intoarce inapoi capu repede la mine si face : - C - c - ceau.
Ce credeti?
De ce face asa?
Fundita happy.

Răspuns Câştigător
| StefyLoVy a răspuns:

Pai ia un sfat de la o fata: Eu trec prin asta chiar acum dar mi-am dat seama ca el isi bate doar joc adica baietii is cam asa: Nu pot ramane doar la o fata pentru ca noi putem iubii dar la ei iubirea e trecatoare si mai bine nu te mai baga, o sa mearga de la tine la colega ta si tot asa pana cand gaseste pe alt cineva Deci ai grija ca baieti is fff imprevizibil...pt ei e doar u joc Daca mai vr sfaturi de la mine ia id meu: pysycutaloves :p (fundapuppy dog eyes)

6 răspunsuri:
| SakonSIUkon a răspuns:

E vai de capul lui si ala pai ori la prietena ta ori la tine si pana la urma tu ce vrei il vrei sau nu.

| MsLady explică (pentru SakonSIUkon):

Eu nu logic. Nu sunt genul sa astept dupa cineva. Dar faza e ca sunt foarte derutata. Si da ii vai de... lui blushing. Deci ce crezi? Ma poti ajuta?

| SakonSIUkon a răspuns:

Daca nu il vrei i iignori dulcegariile eu asa cred.

| GaLaxXy a răspuns:

Salutare,
Păi băiatul probabil e confuz şi nu ştie pe cine să aleagă...nu prea e un semn bun.
Probabil i-ai oferit prea multă libertate iar acum şi-a luat-o-n cap.Trebuie să-l tratezi cu mai multa indiferenţă şi să-l mai ignori în continuare şi vezi ce face.
Dacă renunţă la fosta ta prietenă pentru tine înseamnă că te iubeşte şi ştie că a greşit ( Totuşi, nu fă aceaşi greşeală de 2 ori ).
Dacă continuă şi cu prietena ta şi cu tine, vorbeşte cu el, spune-i să te lase în pace, dă-i 2-3 replici usturătoare ( Nu injurături ) şi ar trebui să te lase.
Apropo câţi ani ai?
Nu te supăra dar nu prea şti să te exprimi.Ori asta, ori eşti prea supărată şi ai nevoie de ajutor ugent.

| MsLady explică (pentru GaLaxXy):

Dar cu fata aia nici nu mai vorbeste. Da asa vorbesc eu cand ma grabesc. Scuza-ma. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Revenind. Cu fata aia nu mai vorbeste adica se inteleg dar nu mai sunt impreuna si tot el a parasit-o.
Ce parere ai?

| GaLaxXy a răspuns (pentru MsLady):

Păi acum e şansa ta.
Eu zic să-l ierţi, că omul cât trăieşte învaţă.
Dar dacă se repetă...singura cale este despărţirea permanentă.
Mult succes.