| anonim_4396 a întrebat:

Heei... In caz ca ati citit interbarea anterioara (e mai veche) stiti despre ce este vorba. Daca nu, oricum l.am iertat pe tipul respectiv( nu inteleg de ce, probabil tin la el).
In ultimul timp, a inceput sa mai imi placa de un alt tip. Ideea e ca primul (nu sunt cu el, de fapt, nici nu stiu in ce fel de relatie sunt cu el) mi-a spus ca cel de al doilea ma place (insa pur si simplu, fara sa stie ca eu il plac pe celalalt).
Problema este ca tin la primul. Insa nu imi dau seama in ce fel!? Am purtat o discutie foarte serioasa cu el, si de atunci as putea spune ca, chiar s-a schimbat.(el a pornit-o, vazandu-ma inca suparata de la fazele pe care mi le-a facut)
Cel de al doilea imi este cel mai bun prieten. Si de aceea nu as vrea sa "actionez" ca apoi sa stric totulhappy. E foarte timid, si imi vine greu sa imi dau seama daca ma place sau nu.
Pentru o relatie stabila, as opta pentru cel de al doilea, desi asta ar insemna sa o termin definitiv cu primul, si va fi ciudat, pentru ca in vara s-ar face un an de cand avem o "relatie" (neoficiala... adica ne sarutam, intalnim cand avem chef, fara crize -prea mari- de gelozie, etc).
Chiar nu stiu ce sa fac. Deci cu primul, as fi capabila totusi sa o termin, si sa ramanem prieteni buni.

Insa nu stiu cum sa fac cu cel de al doilea. De fapt, nu stiu cum sa fac fata situatie, pentru ca nu mi-a mai placut niciodata de doi tipi.
Ceva sfaturi? Multumesc >anticipatbig grin

2 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Deci in primul rand tu trebuie sa te hotarasti
Atata timp cat tu esti nehotarata nu vei reusi sa faci prea multe
Incearca sa ti pui ordine in ganduri
Si sa vezi exact ce simti pentru ambii
Daca tu crezi ca pentru primul nu mai ai aceleasi sentimente nu are nici un rost sa te chinui cu o relatie
O relatie trebuie sa fie frumoasa
Dragoste cu forta nu se poate
Daca tu crezi ca ce l de al doilea te face mai fericita poti sa actionezi fara nici o problema
Dar mai intai discuta cu baiatul -prietenul tau cel mai bun si vezi ce simte el
Dupa sa nu faci greseala sa te desparti de primul si sa ramai fara nici unul :-)
Incearca tu sa fii mai hotarata!

| forte a răspuns:

@effect: Multumesc... Aici situatia s-ar simplifica, pentru ca nu am o relatie "adevarata"(ca sa spun asa) cu primul, deci practic nu va trebui sa ma despart de el.
Multumesc :*