| AndreeaBanateanu1996 a întrebat:

Heei! happy Prietenul meu a mai avut o relatie de un an si ceva cu o fata si nu s-a intamplat nimic intre ei, eu sunt impreuna cu el de 7 luni si vrea sa se intample ceva intre noi, de ce cu ea nu s-a intamplat nimic intr-o perioada atat de lunga si cu mine vrea sa se intample asa devreme? Mentionez ca am 15 ani si el 20. Sunt sigura ca pe ea a iubit-o mai mult decat pe mine,dar eu sunt un copil si nu vreau sa se intample nimic,dar nici nu pot sa ma despart de el, mi-ar fi prea greu fara el caci m-am atasat de acesta

Răspuns Câştigător
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Chiar tu ai spus că nu eşti pregătită pentru a întreţine relaţii sexuale, dar nici nu poţi să renunţi la el. Eşti prinsă între ciocan şi nicovală, dar ţi-ai făcut-o cu mâna ta. Ar fi trebuit să ştii că nu-i poţi oferi ce-şi doreşte el şi că nu prea ai ce căuta lângă un om de vârsta lui.
Cel mai bine ar fi să vă despărţiţi, pentru că el nu va avea răbdarea necesară să te aştepte pe tine pâna vei fi pregătitiă, iar dacă accepţi să o faceţi doar de frica de a-l pierde o să ai regrete că ţi-ai pierdut virginitatea pentru un om care nu te merită.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ti-ai raspuns singura: pe ea a iubit-o, a respectat-o si a considerat ca merita sa o astepte. Despre tine nu considera ca meriti sa te astepte. Este vina ta ca esti un copil implicat intr-o relatie cu un barbat in toata firea. Din acest motiv, el considera despre tine ca esti mai usuratica si ca nu merita sa investeasca prea mult in relatia asta fara sa primeasca beneficii reale. Nu se gandeste ca veti avea o relatie suficient de lunga incat sa astepte cat trebuie si atunci a intrat in panica (ceva de genul: in cateva luni o sa o parasesc si nici macar n-am apucat sa ma culc cu ea)

| Jony123 a răspuns:

Pai esti mult prea mica pentru el! Sincer iti zic!
Are si el nevoie de relatii sexuale, apoi gandeste-te si la varianta ca el sa te vaneze in pat ca dupa sa te lase cu ochii in soare, dar sa zicem ca nu e asa, oricum esti prea mica pentru ati incepe viata sexualal! Daca te iubeste, te va astepta!

| h3r a răspuns:

Sunt multe de zis... dacă realizezi că ești doar un copil, de ce te-ai încurcat cu el? Are 20 de ani! Pentru asta s-a băgat cu tine, ești mică și te poate păcăli oricând!
De ce ți-a trebuit ție unu' ca el?

| Felys a răspuns:

Cu siguranta si el era mai tanar,poate si fata era si mai mica si lucrurile au stat in alt mod,intre timp a crescut,nu se mai multumeste cu faramite,are nevoie de o femeie, din pacate a ales tot un copil si el nu mai are rabdarea necesara sa astepte sa cresti, ai de ales, ori te desparti de el pentru ca nu esti pregatita inca sa ai raporturi sexuale ori cedezi, ar mai fi o varianta dar ma tem ca nu prea poti tu sa accepti sa fi ce-a de-a 3a roata, stii tu la ce ma refer

| Claudia1397 a răspuns:

Probabil el a tinut mult la ea ca sa o paraseasca din motivul asta si ea nu era inca pregatita! Incearca sa discuti cu el despre asta, spune.i de ce ti.e frica si ce simti! Daca aveti 7 luni de cand sunteti impreuna, nu iti fa griji ca te-ar parasi pentru asta!