| Mirindaa a întrebat:

Heeii! Am 13 ani si sunt impreuna cu un baiat de 16 ani din vara anului 2012. Din luna martie a anului acesta ma tot intreaba daca vreau sa ne incepem viata sexuala. Eu as accepta pentru ca ma simt pregatita si pana acum l-am lasat sa ma mangaie pe la sani si pe la pasarica, si el mi-a spus ca daca o vom face cu protectie.
Voi ce spuneti? Sa am incredere in el? Sunt prea mica pentru a-mi incepe viata sexuala desi eu sunt pregatita? Va rog sa raspundeti cu seriozitate la intrebare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Esti foarte micuta pentru sex!
Ai doar 13 anisori, nu esti suficient de documentata in ce priveste viata sexuala.
Mai asteapta dupa 20 de ani, ai timp!
Voi chiar nu mai stiti sa aveti copilarie!
Te pup!

| Mirindaa explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, ar trebui sa ma distrez acum cat am ocazia mai bine ma despart de el si il las sa gaseasca pe altcineva pe care poate prosti! Multumesc!

17 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Pfff...ce-mi vad ochii! la 13 ani,crede-ma,ai lucruri mult mai bune de facut! bucura`te de copilarie.
oricat ai zice tu ca esti pregatita, eu, desi nu te cunosc, iti zic sigur, nu esti pregatita absolut deloc.nici fizic, si cu atat mai putin psihic!
deci, un sfat, bucura-te de copilaria ta!

| MasyNNNN1 a răspuns:

Sa aibe grije cand o baga in pasarica pentru ca are 3 camere... Daca baga in aia gresita pac copilu :X

| Emilian65 a răspuns:

La 13 ani nu cred ca esti pregatita pentru a faca sex. Iar daca o faceti sa nu uitati de prezervativ.

| greyhound a răspuns:

"ma simt pregatita" zise copila

| AikkoxD a răspuns (pentru greyhound):

"Să facem sex", a spus el. "Ne vom proteja", a spus el. Kids...

| SunnyDay88 a răspuns:

Ce inseamna ca esti pregatita? eu stiu ca atunci cand esti pregatita nu ai indoieli.
sad nu prea pari pregatita si sincer esti si cam mica.
iar el daca te iubeste, te asteapta. sunt si pe site fete care pot confirma lucrul acesta din experienta proprie(prietenii lor le-au asteptat si cate 3ani si 3ani juma pentru ca le iubeau, respectau si le doreau doar pe ele).
si daca vrei sa faci sex fa-o pentru tine, nu pentru el, ca are el o nevoie!

| SunnyDay88 a răspuns (pentru SunnyDay88):

Am citit dar am retinut informatia eronat! 16 sad
cati ani ai? 13?
iti spun sigur ca nu esti pregatita si nici nu ar trebui sa te gandesti la asa ceva! waw!
fara suparare dar ai sa fii "curva clasei" chiar daca esti cu un singur baiat si toti din scoala (ca se va afla) vor vrea sa te foloseasca pentru sex.
si imi pare rau sa te dezamagesc dar relatia nu va tine mai mult de 2-3 ani. ai sa ajungi al 19 ani (cand altele sunt inca virgine) plictisita de sex!(cand ar trebui sa se intample asta la peste 30de ani). barbatii te vor evita gandindu-se ca esti prea muncita si plictisita si vor si ei una mai vioaie, inca curioasa si intrigata de a mai descoperi ceva nou.
iti spun sigur, din experientele altora( ca de na... eu am asteptat de aveam peste 19 ani cand am facut asta si nu mi-a parut rau ca am asteptat, n-am pierdut nimic si n-ai sa pierzi nimic daca astepti) ca le pare rau ca au inceput sa faca sex la 15 ani, ca s-au grabit si n-ar fi fostr rau sa mai astepte(chiar daca inca erau cu acelasi partener).
cat despre el! crezi ca te iubeste? CLOCOTESC hormonii in el de nici el nu stie ce e cu el. poate ii esti draga, dar nu aveti viitor. cand i se vor potoli hormonii va vrea o alta fata, una mai seriosa care nu cedeaza asa...la 13 ani! una care sa gandeasca mai matur pentru a putea face o casa cu ea.

| albaKiara a răspuns:

Ai toata viata sa faci sex!
Mai asteapta putin, eu nu as avea incredere in tipul asta.
Cred ca vrea doar sa profite de tine.
Nu fi prostuta si asteapta pana cand vei gasi acea persoana speciala!
El nu este ultima ta iubire.

| Alison95 a răspuns:

Mai asteapta putin. sigur esti pregatita, el te iubeste, tu il iubesti?

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Salut!
Un mic sfat... NU INCEPE ASTA ACUM! Chiar vrei sa se intample sa ramai insarcinata? straight face... Parerea mea: daca continua in felul asta.da-i papucii, pentru ca nu e normal al varsta ta.

| Mirindaa explică (pentru Savin_Ana-Maria_1988):

Eu cred ca doar asta vroia de la mine! :/

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns (pentru Mirindaa):

Pai. e foarte posibil...Un baiat daca te-ar iubi si aprecia cu adevarat, nu-ti-ar cere asa ceva! Sincer, el nu e potrivit pentru tine :'(

| Nixs a răspuns:

Sincer,nu esti pregatita, unii baieti asta vor...sex si nimic mai mult.Si ma refer in special la baietii de 15-16-17-18 etc ani care s-au incurcat cu papusele de 11-12-13-14 ani. Dupa, teoretic, daca te-ai culcat cu el, indiferent ca ai ramas insarcinata sau nu, iti da papucii si vrea alta fata.Viata sexuala e bine s-o incepi dupa ce te casatoresti.Ramai virgina, ca apoi o sa te plangi ca n-ai avut copilarie.Cauta pe unul care vrea doar sa fie cu tine, si atat.

| sherkhan a răspuns:

Prea mica, ala vrea doar sa scuze de expresie "sa ****" eu zic sa mai astepti esti prea mica

| NataliaElena22 a răspuns:

In primul rand iti spun buna.
Iar in al2-lea rand, vreau sa iti spun ca doar imi voi spune parerea, nu sunt eu in masora sa judec sau sa critic nici pe tine nici pe altcineva!
Cum ai ajuns tu la concluzia ca esti pregatita? Crezi ca daca te-ai uitat la 2 filme pentru adultii si ai citit 3 postari pe net esti pregatita?
Ai 13 ani fata, trezeste-te!
Aproape aveti un an.ti se pare atat de mult?
Stiu ca auzi peste tot " esti doar un copil " dar tu te gandesti ca le stii pe toate, asa am fost toti. DAR CHIAR ESTI UN COPIL! Mai tarziu o sa iti para rau ca ai grabit lucrurile.o sa ai destul timp pentru sex, pe cand copilaria o ai acum! Mai tarziu o sa vrei sa o mai ai. dar nu o sa se mai poata!
Orice ti-ar spune oricine, pana si parintii tai, daca vrei ceva, o faci! Ai grija la baietii ca sunt atat de falsi si mincinosi cand vine vorba sa-si atinga scopul. Poate tu gandesti acum ca tie nu ti se poate intampla asa, ca iubitul tau nu este asa, dar crede-ma, NU trebuie sa ai incredere oarba in NIMENI. Sunt persoane care stau o viata intreaga una langa cealalta, si la un moment dat realizeaza ca nu se cunosc deloc.
Cata experienta si ce placere crezi tu ca iti poate oferi un baiat de 16 ani? Ai grija, ca in loc de o seara de vis, se poate transforma intr-o amintire urata a primei tale nopti de dragoste, cea pe care trebuie sa iti aduci aminte de ea toata viata. Ziua care ar trebui sa se intample din iubire si din dorinta pentru un barbat care esti sigura ca vei ramane langa el o perioada de timp.
Fiecare fata gandeste in felul ei.dar daca relatia voastra nu va mai merge? si iti vei face alt iubit? si altul si altul? vei proceda la fel cu toti? Ai grija sa nu te trezeste cu o eticheta nedorita!
Un barbat, isi scutura palaria si pleaca. Pe cand la o fata nu se poate spune acelasi lucru.
DEcizia e a ta in totalitate. ti-am spus si mai sus, daca vrei, o vei face cu sau fara sfatul meu. Bafta!

| boss1234567 a răspuns:

Cum sa iți începi viata sexuala la 13 ani.Eu am 15 ani si nu mi-am început viata sexuala.Traiesteti copilăria