| BiAnCa765430 a întrebat:

Hei. Am o mica mare problemă pe care nu stiu cum o rezolv. Iubitul meu s-a despartit de mine pentru ca l-am mintit de vreo 2-3 ori, nu au fost minciuni grave, adica sa ma sune sa vada ce fac si eu sa-i spun ca sunt acasa dar de fapt sa fiu cu altul prin oras, nu am facut asta. El e genul de om care nu suporta minciuna absolut deloc, iar eu cand am mintit nu mi-am dat seama de ceea ce fac, am reactionat pe moment, nu m-am gandit de cel puţin 2 ori la ce spun, pe scurt a vorbit gura fara mine. Am încercat sa il conving ca nu se v-a mai intampla si ca ma pot schimba, dar el tot nu vrea sa ne impacam, de cand ne-am despărţit nu am mai scos nici o minciuna pe gura, deja cuvantul minciuna incepe sa imi devină străin. El a mai patit asa si "a luat-o in freza" greseala s-a repetat şi crede ca voi face si eu la fel, i-am spus sa nu puna toate persoanele in aceiaşi oala, orice persoană e unica, nu există 2 persoane la fel, dar el o tine pe a lui ca nu mai vrea sa fim împreună! Am ramas prieteni foarte buni asa cum am fost si inainte de a fi iubiţi, el se intelege de minune cu familia mea, eu la fel cu familia lui, venim unul la altul acasa, dar ca prieteni. Mie imi vine sa intru 5 metri in pământ se rusine, credeti-ma ca nici nu am curaj sa ma uit in ochii lui. Dati-mi un sfat ceva, o parere, nu stiu ce as putea sa fac sa ii arat ca nu sunt ca celelalte care l-au mintit si au repetat greseala si sa ne impacam. Funda kiss

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi barbati nu uitam niciodata daca l-ai inselat cumva, omul nu se schimba niciodata, cu ce l-ai mintit?

| BiAnCa765430 explică (pentru RAY):

Au fost minciuni minuscule, nu l'am inselat. I'am căutat telefonul si cand m'a intrebat de ce il caut i'an zis ca nu il caut, dar eu de fapt il cautam, m'a intrebat de ce i'am zis un anumit lucru mamei mele si eu i'am zis ca nu i'am spus, asta a fost si el nu accepta, minciuna e minciuna

| RAY a răspuns (pentru BiAnCa765430):

Asta nu-i asa grav, poate are pe alta de s-a suparat asa, serios nu e ceva grav asta, da-mi Facebook lui sa vb cu el

| BiAnCa765430 explică (pentru RAY):

Nu pot face asta, ma voi certa foarte tare cu el. Suntem din nou prieteni care am mai fost si nu vreau sa il pierd si in calitate se prieten

| RAY a răspuns (pentru BiAnCa765430):

Cum sa te superi ca se uita iubita in telu tau pe bune, sunt barbat dar numi pot explica, noi nu procedam chiar asa, poate e imatur

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, mintindu-l de mai multe ori, evident ca i-ai demonstrat tocmai, ca esti ca toate celelalte.
Din pacate, se pare ca tu ai o problema, probabil esti mincinoasa patologic si nu realizezi asta.
Inteleg sa faci 1 singura data o greseala dar sa o repeti de 2-3 ori, deja demonsterzi contrariul la ceea ce spui, adica o faci voit, pentru ca nu te poti abtine.

| mudokins78 a răspuns:

Păi dacă încă mai vine pe la tine acasă, însemnă că încă ţine la tine. Fi puţin indiferentă faţă de el. Dacă te întreabă ce faci, spune-i că faci o listă cu minciunile pe care trebuie să le spui amicilor tăi! (Merită să îl iei peste picior un pic)

| Jo17 a răspuns:

Baietilor nu le plac fetele care mint. Da-i ceva timp pana o sa ii treaca. Si dovedeste-i ca te-ai "schimbat".

| BiAnCa765430 explică (pentru Jo17):

Stiu ca nu le plac fetele care mint, dar nu am mai constientizat ce spun, mi-am pierdut total. Chestia e ca nu stiu cum sa'i dovedesc si cum sa'l conving ca m-am schimbat, noi seman la caracter, suntem genul de oameni care putem convinge pe cineva destul de repede, dar cand vine vorba sa ne convinga pe noi cineva e foarte greu, ne lasam foarte greu convinsi

| oanananana a răspuns:

Fa-i o "surpriza". Sa vada ca regreti si ca iti pare rau. Ceva iesit din comun, " o nebunie" sa ii atragi atenita ♥

| BiAnCa765430 explică (pentru oanananana):

Ai avea vreo idei? Sincer eu nu am nici una

| oanananana a răspuns (pentru BiAnCa765430):

Hmm fa-i o prajitura si scrie " Iarta-ma! " sau ceva mai " nebunesc". Scrie pe foi A4 Iarta-ma si prinde-le cu o ata sau ceva de genul. Pe fiecare foaie o litera. Apoi agata asta unde-va. Gen cum sunt chestiile cu " La multi ani!". Fa ceva ce-i place lui. Invita-l la o plimbare. Du-l intr-un loc unde ii place... si marturiseste-i tot ce simti.

| JJ227 a răspuns:

Eu am avut doua relatii foarte lungi pana acum. Una de 8 ani si una de 2 ani. Minciunile astea, sunt minciuni nevinovate sa le zic asa, si nu cred ca ar trebui sa se mearga asa de departe, pana la despartire, in cazul tau. Cred ca motivul despartirii e altul, si a folosit faptul ca "l-ai mintit" in favoarea lui. Poate nu mai simte nimic, sau poate pur si simplu s-a indragostit de alta. Ai doar doua solutii. 1. Incearca sa-l recuceresti 2. Las-o balta!

| BiAnCa765430 explică (pentru JJ227):

El nu suporta absolut nici o minciuna, oricat ar fi de mica si nevinovată, tot minciuna e si accepta

| JJ227 a răspuns (pentru BiAnCa765430):

Da, inteleg, insa stii cum e? Unei fete, nu e prea bine sa ii pui prea multe intrebari gen, unde esti, ce faci, unde ai fost, etc... pentru ca suna a interogatoriu si automat intervin "micile minciuni". Sa fim seriosi, daca chiar tinea la tine si nu a fost nimic grav, dupa cum spui, ar fi trebuit sa treaca peste, cam asta e scopul unei relatii, de asta sunteti impreuna, sa va iubiti si sa treceti peste momentele grele. Daca acum, a facut asa, apoi mai incolo, daca ajungeti sa va mutati impreuna? laughing Ce face? Te scoate afara ca nu i-ai zis exact ce faceai la ora x? Cred ca e mai bine asa pentru tine. Sunt foarte indecis daca asta a fost motivul REAL pentru el, sau doar a folosit chestia asta sa-ti dea viteza. Eu as zice -> NEXT in situatia ta.