| JoookkkeeeRRR a întrebat:

Hei! Am si eu o intrebare.
Am tot citit pe aici despre sexul oral si parerile sun impartite, ca e placut, se simte bine, dar apar si contraziceri, ca e naspa si etc. Stand si citind cu atentie intrebarile si raspunsurile fiecaruia, vreau sa va intreb ceva, cum de faceti sex oral daca stiti ca se pot transmite boli? Voi faceti si aflati dupa? Sau faceti asta cu pretul vietii voastre?

7 răspunsuri:
| Neagandalf a răspuns:

Probabil intrebi pentru ca inca nu sti cum este si nu sti inca daca vrei sa incerci. Ei bine, sexul oral cel mai recomandat este sa se faca intre partenerii de durata. Daca iti cunosti partenera si sti ca prezinta garantie nu exita sa incerci. Iti spun eu ca nu vei lua nici o boala, doar ca iti trebuie putina indemanare ca sa faci cum trebuie pentru a ii provoca un orgasm. Asa cum ei ii va placea la nebunie cand tu ii vei face asta, asa iti va placea si tie cand o vei vedea facandu-ti acelasi lucru. Cel mai important este sa se faca bine, usor si cu pasiune din ambele parti. Atunci se va simti placerea si dorinta de a mai mult mai des.
Periculos este daca incerci cu o fata care are o infectie vaginala, fie ca este datorita igienei fie ca este transmisa de la un EL, etc.
Dar poti identifica repede un vagin cu probleme, de obicei acesta are un miros care nu te poate lasa sa te apropii, sau are scurgeri de diferite lichide, etc.
Dar cum ti-am mai spus daca ai o prietena si sti ca este curata si se vede, nu ezita sa incerci. Tu esential nu vei simti nimic. Nimic rau nimic bun. Dar pentru ea inseamna mult.
Nu stiu daca stii, dar unele femei nu au orgasm prin penetrare, ci doar prin stimularea clitorisului, asa ca sexul oral este mai mult decat recomandat pentru a iti satisface partenera.
Acum depinde de tine cat de bine cunosti unde este plasat clitorisul si cum se simte sa il poti ataca. SUCCES!
Pentru ca am vorbit mai mult de sexul oral la femeie, o sa iti spun ca si sexul oral la barbat este extraordinar cand este executat corect.
Daca ea il face din pasiune dandusi silinta ca tu sa te simti bine, sa faca fara a zgaria cu dintii, sa fac usor si senzual, daca foloseste si un lubrifiant aromat comestibil, crede-ma vei uita de sexul normal. Sexul oral este mult mai intens.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, da știi ca unii au parteneri stabili, cărora le știi bolile dacă sunt. Nu toată lumea face sex cu cine apuca

| Violleta2022 a răspuns:

Daca folosesti prezervativ intotdeauna, inclusiv la sexul oral, nu ai sanse sa iei boli cu transmitere sexuala, deci, nu ai motive sa te ingrijorezi sau sa investighezi contaminarea.
Pentru fete, sunt foitele protectoare sau poti taia un prezervativ normal, intai ii tai varful si apoi il tai pe lungime, obtinand un dreptnunghi, care este la fel de bun de protectie, pentru cunilingus.
Cat priveste placerea de a face sex oral, depinde de preferinta fiecaruia. Atata vreme cat doresti sa ti se faca, fii pregatit sa oferi, ca asa este normal si corect.

| JoookkkeeeRRR explică (pentru Violleta2022):

Si de nde as putea gasi acele foitele pentru sex oral?

| Violleta2022 a răspuns (pentru JoookkkeeeRRR):

La farmacie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru JoookkkeeeRRR):

Se mai cheama si foite chinezesti.
https://www.csid.ro/......l-16286131

sau foloseste metoda asta, sa le modifici pe cele masculine:
http://www.y4y.ro/2009/08/26/folia-pentru-sex-oral-dental-dam/

| corbulalbrosu a răspuns:

Te inseli in cazul in care esti convins ca sexul oral este practicat
ori de cate ori ai ocazia sa intretii acte sexuale chiar cu prima persoana care a fost convinsa sau platita sa accepte sa intretina sex din... ''prima'' big grin