| rosewater a întrebat:

Hei. Ce pot face daca dupa cateva luni de la ultima relatie in care l-am ranit foarte, foarte grav (atat de grav incat nu mai vrea contact cu mine sub nicio forma) am realizat toate greselile si ca de fapt eu nu il iubeam? Atunci nu stiu ce era in capul meu, dar abia acum recitesc si revad chestii care acum imi sunt clare ca nu puteau fi spuse si facute de cineva care simte iubire pentru o persoana. Mi-e asa rusine cu ce am zis si tineam sus si tare unele lucruri complet fara sens si parca spuneam si faceam unele chestii doar sa il vad cum se supara si aveam satisfactia ca ii pasa si aveam si satisfactia aia ca desi voia sa plece nu putea si tot revenea si era bine, iar pana faceam eu iar sa fie rau. Stiu ca nu e deloc ok ce am facut, as vrea doar sa ii pot explica ca am fost o ratata fara minte, dar nu mai vrea sa auda de mine. Eu nu stiu cum sa trec peste. Intr-un fel nu am mai simtit pentru nimeni si cu nimeni ce am simtit cu el, dar modul in care m-am comportat imi demonstreaza pana si mie ca nu a fost o iubire adevarata din partea mea. Ce pot face? Sper macar sa nu se mai repete chestia asta.

Răspuns Apreciat de Editori
| Miruna145 a răspuns:

După ce ai rănit o persoana ca e cam greu sa mai simtă ceva pentru tine. Și dacă v-ați împacă, crezi ca ar mai fi la fel? Nu, pentru ca nu mai are aceleași sentimente și nu mai are încredere în tine. Eu zic sa recunosti ca ai greșit sa sa ii spui sa îți mai dea o șansă dacă nu, asta e, trebuia sa te gândești bine înainte sa faci asta, nu prea mai vad șanse!

7 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

E bine ca iti dai seama de greselile facute.
Dar nu cred ca va dori sa te asculte. Si are dreptate.
Nu-ti ramane decat sa te corijezi si sa nu mai faci asa ceva pe viitor.

| OrdanKarris a răspuns:

Daca omul nu vrea sa mai aiba de a face cu tine, nu va mai avea. Nu crezi ca ai facut suficient rau? Daca iti pare cu adevarat rau pentru ce ai facut, cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci este sa lasi sa treaca asta. Cel mai bun lucru pentru el, este sa nu-ti mai vada mutra vreodata.winking

| mgtow a răspuns:

Urmatorul care va veni in viata ta iti va arata chin si suparare cu nitica bataie daca ai soarta asta. No sa scapi pentru ca ai facut un rau deja

| Crackman a răspuns:

Nu mai repeti greselile facut? Uite o idee buna.

| rosewater explică (pentru mgtow):

Intr-un fel vreau sa se intample asta cat mai repede ca sa o tai de pe lista

| mgtow a răspuns (pentru rosewater):

Preferi sa fi tratata rau ca sa compensezi raul facut inainte?

| rosewater explică (pentru mgtow):

Stiu ca se va intampla, deci prefer cât mai repede