| AmbDenis a întrebat:

Hei fratilor! Imi iubesc mult iubita, foarte mult, dar nu stiu ce sa mai cred. Sunt cu ea de 3 luni, am avut parte de o despartire de o saptamana in aceasta perioada in care am fost suparat tot timpul. Ne-am impacat dupa care a vrut sa ne despartim iar. si mi-a dat de inteles ca e definitiv si ca nu o mai intereseaza de mine, m-am simtit groaznic. Credeti ca o sa mai vrea sa ne impacam? O iubesc mult si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Kennedy97 a răspuns:

Prietene...ca proaspăt "absolvent" al stării prin care treci și tu, vreau să îți dau niște sfatur.
În primul rând, hai să îți povestesc cum a fost la mine.
Relația mea a durat trei luni și ceva. O relație frumoasă. La fel ca și fosta mea prietenă. Doar că avea niște idei.și niște fixuri. În ultimele zile din relația noastră (am terminat-o cu ea pe 14 iunie)era foarte indiferentă. Mi-a zis că "vrea o pauză". Că eu sunt gelos, posesiv, când eu doar voiam să o știu în siguranță. O întrebam unde e, cu cine este.să o știu în siguranță.
Un alt motiv, ar fi fost faptul că am ieșit într-o seară cu prietenii în oraș, pe la 21:30, dar în grupul ăla de prieteni era și o fată, pe care ea nu o suportă. Și mi-a făcut un scandal, că ea stă în casă, că nu are voie să iese, de parcă aș fi ținut-o eu. La noi, dezavantajul era că ne despărțeau 8 km în timpul școlii, respectiv 50 pe perioada vacanței. (stăteam în gazdă la școală). Mi-am cerut nenumărate scuze, nu știu câte șanse, nici nu m-a băgat în seamă. O durea în cot de mine și de suferința mea. Mai nou, în cursul săptămânii trecute, am aflat că deja are pe altcineva!
Asta m-a făcut să mă gândesc poate a căutat de mult timp să ne despărțim, poate că între timp vorbea cu acel altcineva.
Gata despre mine, scuze. Să trecem la tine.
1. Gândește-te pozitiv! Nu te-a meritat, frate! Ne comportăm frumos cu ele, și ne dau cu piciorul.
2. Încearcă să o uiți. Fără mesaje, fără număr de telefon, fără poze, fără Facebook, totul dispare!
3. Cel mai important și probabil o să zici că sunt arogant: "Nu m-a meritat! M-am comportat prea frumos cu ea!". Gândește-te că tu o să ajungi cineva iar ea o să stea cu un simplu om ca statut social și profesional.
4. Ce zici de "terapia cu muzică "? Ascultă un set de melodii, cum ar fi ale celor de la Paraziții, pe mine m-au ajutat mult astea. laughing
Ce pot sa zic..multă baftă, prietene!
Dacă ai nevoie de mine, trimite-mi un mesaj.winking

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Vorbeşte cu ea.
Nu doar vorbi, comunică!
Cere-i explicaţii, întreab-o ce o deranjează.
Şi hotărăşti atunci dacă e definitiv, sau nu.

| RAY a răspuns:

Te inteleg si eu am trecut prin asta, cine nu a trecut, viata nu e doar lapte cu miere sa stii, cred ca nu stie ce vrea e nehotarata de fel, tea vazut mai bolovan si tea manipulat cum a vrut pai daca pui botul asa usor e vina ei? mereu e vina celui care crede parerea mea ca sfaturii
fi indiferent nu disperat nu discuta cu ea
nu ignora ganduriile despre ea cu ea
accepta ca a fost o parte din trecutul tau si ca ai invatat ceva pe viitor, pe viitor cauta ceva mai european http://www.europe.match.com/
sincer fetele de afara sunt mai diferite,vorbesc mai civilizat, raspund la un buna, nu sunt disperate dupa banii ca ale noastre, sunt educatie, poti vb despre sex cu ele
multa bafta, vb serios cautati o fata de afara si asa inveti si engleza sau limba acelei fete vei avea si un viitor in fata asa ce ai? amice Romania, asa cum e tara asa sunt si fetele din ea nu poti cere mai mult asa suntem noi romanii

| LoveSleep a răspuns:

Și motivul despărțirii care e?
Mă omoară curiozitatea.

| AmbDenis explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu, asa a vrut ea

| Doub a răspuns:

Ce i-ai făcut?thinking

| Klandestin a răspuns:

Mai sunt fete, cauta-ti alta

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Doar isi bate joc de tine, asta face. Daca te iubeste si te pretuieste cu adevarat nu te lasa asa balta. Parerea mea este ca s-a plictisit de tine si are chef de ceva nou. Nu o sa mai vrea sa va impacati, degeaba o iubesti tu daca pe ea o doare in cot big grin

| Painkeeper a răspuns:

Ce e indicat sa faci este sa treci peste. De ce sa lupti pentru o persoana careia nu ii pasa de tine? Crezi ca iti ofera altceva decat suferinta? Daca esti masochist, asta-i partea a doua.