| Georgia1234567890 a întrebat:

Hei. Sunt de doua luni cu un baiat. O luna nu ne.am vazut deloc, iar acum cateva zile ne.am intalnit si am realizat ca nu il mai plac. Cum sa ii spun ca ma despart de el si cum sa fac sa devenim din nou cei mai buni prieteni?sad

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ce poate fi mai simplu,decat comunicarea,directa si nu cum se poarta acum, prin SMS-uri, pe net si ci-o mai fi?
Faptul ca de doua luni "esti cu un baiat", din care o luna nu l-ai vazut deloc, nu inseamna mare lucru.Nici o prietenie nu se face in doua luni,d-apoi sa ai ceva sentimente pentru un baiat.
Cand va intalniti si cand este un moment prielnic,ii spui ca nu ai sentimente pentru el,decat cele de prietenie.Dar, fii atenta, asta in cazul in care esti sigura ca el ti-a dat de inteles ca doreste mai mult decat relatia de prietenie, altfel, poti sa cazi de fraiera!

| Georgia1234567890 explică (pentru pietrean):

Nu nu nu. De doua luni suntem impreuna... Si de trei ani cei mai buni prieteni

| marin81 a răspuns:

De zis o sa gasesti tu o modalitate, dar sa redeveniti prieteni sunt foarte slabe sanse, chiar daca la inceputo sa redevniti prieteni cu timpul prieteni asta nu va dura

| msKat a răspuns:

Pai incearca sa ii spui ca nu il mai placi si ca vreti sa fiti prieteni

| LoveYou7784 a răspuns:

In primul rand apreciez ca nu vrei sa il ranesti. stiu ce vrei sa zici am trecut prin asta dar eu am fost mai directa si abia dupa 1 an am decis sa vorbesc cu el si sa rezolv totul. acum ne intelegem bine. Pai il suni si ii spui ca vrei sa iesiti in parc, la un suc ceva. si atunci ii spui. dar spune-i cu grija sa nu il ranesti daca vei fi directa poate va crede ca nu ti-a pasat de el. Ideea e sa il iei usor si sa ii zici ca puteti ramane prieteni. Sper ca te-am ajutat :*