| Evelin_Helgucy_1998 a întrebat:

Hei TPU
Am 12 ani si sunt insarcinata
Cum mama naibii as putea sa le spun parintilor?
Sfaturi va rog
Dau funda

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca exista chiar si un dram de adevar in ceea ce ne-ai prezintat in aceasta intrebare, singura solutie existenta intr-un astfel de caz se reduce la anuntarea parintilor cat se poate de rapid. De asemenea se impune sa fii consultata ginecologic pentru a se determina si analiza adevarata stare a ta, cat si a sarcinii si stabilirea modului de a actiona si/sau de a se aborda si rezolva problema. Asa cum se spune "iti iei inima-n dinti" si cu riscul unei batai, le spui tot adevarul exact asa cum s-a intamplat. Fapta marturisita si regretata, pe jumatate este iertata. Multa sanatate!

| danutzu96 a răspuns:

1. E trollare?
2. Daca 1. nu se aplica, in ce luna?

| danutzu96 a răspuns (pentru Evelin_Helgucy_1998):

Nu le-ai spus inca parintilor?

| Evelin_Helgucy_1998 explică (pentru danutzu96):

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| danutzu96 a răspuns (pentru Evelin_Helgucy_1998):

1. Imi e foarte greu sa cred ca parintii nu observa, in luna a 6-a este foarte vizibila sarcina
2. De avort nu se mai pune problema, nu se mai poate face datorita stadiului avansat al sarcinii.
3. Trebuie sa le spui, oricum acum sau peste o luna, doua tot o sa afle. Prinde un moment "mai bun"si spune povestea, sunt parintii tai si nu o sa te omoare. Daca tatal copilului este major o sa o incurce rau de tot.

| Mejdej a răspuns:

Pai trebuie sa iti iei inima in dinti si sa mergi sa le spui, doar esti copilu lor vor intelege situatia chiar daca este una grea tot copilu lor esti si te vor sustine. Mai bine le spui si ve-ti trece impreuna peste asta si totul va fi bine. Succes

| mimi973 a răspuns:

Doamne. tu realizezi ca esti doar un copil. corpul tau nu e pregatit pentru asa ceva, sa numai vorbesc de psihic. La varsta ta sincer ma jucam cu papusile..Si daca vei pastra copilul, ce vei face? cum il vei creste? crezi ca un copil se creste atat de usor precum e conceperea lui? ti-ai stricat viitorul, ce vei face cu scoala? puteai sa te protejezi macar, oricum acum e timpul pierdut. nu vreau sa crezi ca te critic sau asa ceva, doar incerc sa iti deschid tie ochii (desi e prea tarziu) sau fetelor care sunt in situatia ta... asta tine de educatia sexuala pe care unele nu o au, din cauza parintilor care evita subiectul asta crezand ca copii sunt prea mici. si asa se ajunge la situatia in care esti tu... imi pare rau pentru tine dar ti-ai facut-o cu mana ta. app tatal copilului cati ani are? spune-le mai repede parintilor tai.

| florincraiova a răspuns:

Le spui și gata... Poate se m-ai poate face avort

| OnlyDeagle a răspuns:

Ce drek iti trebuie sa te arzi la 12 ani
ia si indura acum, copii ratati

| Alexandraseia77 a răspuns:

Cred ca acum e tarziu sa iti dau un sfat. Cred ca ai 13 ani acum dar cel mai bine ar fi fost sa le spui cu calm si sa nu faci niciodata prostia sa dai afara bebelusul. Astept un raspuns sa-mi spui ce ai facut. Te pup

| Bunaceaujk a răspuns:

Ar fi trebuit sa te gandesti inainte...dar nu e problema mea! pur si simplu le zici, veti trece peste asta, daca vrei faci avort sau il pastrezi, alegerea ta si a parintilor. nu trebuie sa iti fie frica, nu e prima data cand se intampla asa ceva, cauta pe net daca e o problema. totusi ai facut un test de sarcina sau zici tu doar asa? uneori si testele de sarcina se mai inseala, asa ca ai grija.

| MikuMiharu a răspuns:

Just do it gurl

| Padurariu_Ecaterina_2001 a răspuns:

Sper sa nu faci troll.
spune-le cu calm. o sa gaseasca ei solutia.
sper sa ai parinti buni, ca sa nu dea in tine sau ceva.