| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si am un iubit, faza e ca eu as vrea sa ma despart de el. Vreau ca el sa se despartă de mine..pt ca mie imi este prea rusine sa o fac.Am nevoie de câteva sfaturi! Motivul despărțiti:Lumea rade de mine ca sunt cu el. FUNDA!

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hehe fratii mei e momentul sa ne folosim puteriile prin rugaciune si sa speram ca fratele nostru aflat intr+o situatie penibil va iesi fruntas cu o iubita mai frumoasa decat nesimtita asta iar nesimtita asta sa ajunga de rasul pietei

| Violleta2022 a răspuns:

Lumea rade pentru ca ai 14 ani si iti arde de iubiti. Dar parintii tai ce spun?

| mihai69 a răspuns:

Iubit, 'ai?!? rolling on the floor
Vrei să scapi de el? Spune-i că te-a lăsat gravidă - să vezi ce repede se topește în ceață!

| WaterDrop a răspuns:

Motivul tau este incredibil de imatur sa stii. Daca tie iti place de el, de ce iti pasa ce spune lumea? Sau stateai cu el doar asa ca sa treaca timpul. Daca tot gandesti asa, ar trebui sa ai curajul sa i`o si spui.Macar atat poti face, sa fii sincera cu el ca sa nu sufere aiurea dupa.Asa va intelege cat de mult gandesti si va fi impacat cu el insusi.

| OMFGConrad a răspuns:

Jalnic.
Sfat:Bagă-ţi minţile în cap!

| FanulMeu a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze ce spune lumea despre tine!
daca asta ar fi motivul iti sugerez sa te mai gandesti!
In caz ca tot vrei sa te desparti de el cel mai bine e sa o faci tu, pe el nu il poti convinge usor, poti incerca sa il distantezi sa nu mai vorbesti cu el, si in caz ca insista sa vorbiti vorbestei monosilabic gen (da, nu, bine) la tot ce spune il va enerva si ii va da de inteles caceva nu mai merge intre voi

| Ionut_Balan_1987 a răspuns:

Trebuie sa decizi singura, daca vrei sa te desparti de el sa nu iti fie rusine ca asa iti faci rau

| Turb0o a răspuns:

Probabil că ăla e cu 10 ani mai mare ca tine si caută să tragă si el ceva pe facalet.