| AlleXandra1997 a întrebat:

Am o nelamurire : imi cam place de un baiat din scoala mea, dar nu stiu daca el ma place. Adica, se poarta mai altfel cu mine decat cu celelalte fete : amandoi ne tachinam, ne jucam unul cu altul. deci nu stiu ce sa zic! Voi ce spuneti?! :*

14 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Ori te place, ori te considera o prietena buna, in orice caz, esti speciala pentru el happy

| unarab40 a răspuns:

Asta e o gluma internationala,,, e jucarie nu iubire

| fuzzer a răspuns:

Daca el simte ceva pentru tine, presupun ca e normal ca un baiat sa inceapa o astfel de discutie, sau daca nu o face, du-l tu in punctul acela.Intreaba-l ca ce parere are despre tine, sau daca simte ceva pentru tine, sau daca vrea sa fiti impreuna.

| AlleXandra1997 explică (pentru fuzzer):

Mersi frumos de sfat happy

| lolylolypops a răspuns:

Petrece mai mult timp cu el, iesi-ti impreuna si vorbiti mai mult si despre orice, treptat incearca sa-i spui ca esti atrasa de el sau ca simti pentru el mai mult decat o prietenie, vezi ce va iesi, nu ii face marturisiri din prima, poate va face el primul pas! Succes! Te pup:*

| AlleXandra1997 explică (pentru lolylolypops):

Multumesc mult pentru sfat :* :* Te puupp :*

| lolylolypops a răspuns:

Fundita?puppy dog eyes

| SmartLier a răspuns:

Cred ca este atras cel putin de tine...
Fa-ti curaj si intreaba-l. Daca te place iti zice daca nu, nu. Macar o sa stii adevarul. smug

| Wut a răspuns:

Pai, daca cu celelalte fete nu se comporta asa inseamna ca pe tine te place...sau poate te considera doar o prietena buna. Spune-i ca il placi si o sa vezi daca si el te place.

| AlleXandra1997 explică (pentru Wut):

Multumesc de raspuns happy :*

| Meap a răspuns:

Buna.
Se prea poate ca baiatul sa fie timid, sau sa nu poata sa-ti spuna sentimentele lui pentru tine.
Daca il placi.fa si tu primul pas daca el nu-l face.
Bate si tu un apropo. smug
Pa, pa!

| georgi90000 a răspuns:

S-ar putea sa te placa m-ai ales daca se comporta diferit cu tine, de ce nu incerci sa te apropi mai mult de el? nu doar jucanduva, incearca sa-i spui ce simti... big grin