| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU, am o problema destul de jenanta, de când am început sa fac sex termin foarte repede, am încercat tot felul de chestii dar vreau un tratament, ceva ce mă ajuta sa termin peste 15 minute, nu vreau sfaturi precum ești la început așa se întâmplă, etc. Fara jigniri dacă poate cineva sa îmi spună un tratament și cum trebuie sa îl iau este perfect!

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Mai baiatule, cel mai important e sa stii sa faci fata sa se simta bine, din mai multe puncte de vedere, nu doar al timpului! Altii, la maturitate, stiu sa le faca sa se simta super si in 3, sau in 5-6 minute! Invata sa fi curat, sa vorbesti frumos, sa stii sa o fac sa rada, sa nu mirosi subtioara si nici gura, sa ai o manichiura impecabila, si abia dupa ce ai toate astea ok, sa te gandesti si la sex, adica mai bine la Petting!

| Flav a răspuns:

Caaaaat? Termini peste 15 minute? Pai eu dupa 5 minute sunt deja cu plapuma sub mine, dupa ce fac si-un dus dupa...

| corbulalbrosu a răspuns:

Singurul tratament inventat si existent se numeste EXPERIENTA. Din pacate experienta sexuala poate fi dobandita si insusita doar cu trecerea timpului si intretinerea unei activitati sexuale.....sustinute. Insa chiar si procedand astfel unii (destul de multi) nu scapa de ejacularea precoce nici la maturitate. Sanatate!

| relian a răspuns:

Du-te la sex shop si o sa iti dea aia ceva o crema sau spray, sunt toal inofensive, adica nu-ti fa griji ca dauneaza n-are ce, ar fi ceva probleme doara daca faci sau dai in exces dar ai instructiuni acolo. Cele mai vandute is sparyurile un ex este STUD 100. E un spary care o sa te ajute sa faci si 30 de minute nu doara 15.Deci nai ce tratament sa faci.Foloseste asta o vreme pana cand o sa devii mai linistit, mai acomodat sa zic asa apoi nu mai folosesti si vezi cum te descurci.Deci nu tratamente nu inele nu tampenii.Stii cei sparyul asta? Ai vazut fotbalistii cand se accidenteaza? Vine medicu si le da cun spary asa e? Ei ala e sparyul asta de care spun, doara ca tu nu dai asa ca la fotabl, aia dau cai os e picior sau unde s-a lovit, omu imediat se ridica si alearga mai departe.Este inofensiv, este de fapt un analgezic, iti amorteste nervii f putin, nici nu simti.In sf n-are rost sa intram in detalii du-te foloseste ala si dupa revino si spune cum a fost.Bafta si spor la treaba

| Drxx_Alexandru_1999 explică (pentru relian):

Mulțumesc frumos, vreau sa încerc dar este sigur ca merge?

| PsihoSex a răspuns (pentru relian):

Daca dai cu spray, trebuie sa dai cu putin intai, sa vezi cum e, ca daca dai cu prea mult, nu mai simti nimic, si atunci?!

| relian a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu dai tu cu putin sau mult dai atit cat spune pe instructiuni. Daca nu ai folosit nu ai de unde sti.Deci simti exact ce trebuie sa simti nimic mai mult sau mai putin.

| relian a răspuns (pentru Drxx_Alexandru_1999):

Nu este sigur, este garantat.Mai mult de atat ce vrei sa spun.

| PsihoSex a răspuns (pentru relian):

Se pare ca si tu esti vreun junior impetuos care "le stii pe toate". Sa nu fi auzit inca niciodata cat de diferiti sunt si cat de diferite sunt reactiile oamenilor la aceiasi stimuli?!
Incepand de la acuitatea vizuala si cromatica si de la particularitatile strict individuale ale papileleor gustative si pa la spray, suntem foarte diferiti!
Nu am avut nevoie si nu am folosit spray, deci e foarte logic ceea ce am spus, exact ca si banalitatea dozarii sarii in mancare! Si orice altceva similar!
Daca nu stiai, afla ca erectia este mentinuta si prin varietatea stimulilor, atat exteriori cat si interiori! Aici, de multe ori este de vina si partenera, care nu prea se misca sau tace, si asteapta "marile orgasme", fara a face mai nimic, din pacate!
Trebuie sa se discute si sa fie o buna intelegere intre cei doi parteneri, altfel, nu prea merge grozav!

| relian a răspuns (pentru PsihoSex):

Man omu na intrebat ce povesti spui tu, asa ca las-o moarta, no mai da de gard.Vii sa faci teoria nu stiu cui cand omu vrea ceva sal ajute.Eu nu le stiu pe toate, dar ce stiu sigur spun, iar asta o stiu sigur, iar daca esti curios du-te cumpara citeste ca are instructiuni si vezi ce scrie.Ori du-te numa si te uita, nu trebuie sa cumperi nimic. Dupa ce citesti vii si mai comentezi ceva.Tu bati campii rau de tot. Dupa tine aia de joaca fotbal nu merge asa la oricine sa-i dea cu spary analgezic ca la unia n-are nici un efect, hai ca esti tare de tot.In general oamenii au cam aceeasi masa corporala, nu vorbim aici de obezi sau alte categorii, deci un analgezic are cam acelasi efect pentru majoritatea persoanelor sa nu zic pentru toti. Daca ai tu ceva nu doara povesti arata, spune uite eu am citit in cartea X despre chestia asta, deci in carti nu basme luate de pe radio santu netului.Pana una alta raspunde aluia care a pus intrebarea nu imi raspunde mie ca nu eu is ala care vreau un raspuns in cazul de fata.Trebuia sa ii raspunzi lui de la inceput, sa-i spui frate dati cu spary cat zic eu, si spuneai tu acolo marele doctor sau ala care a fabricat acel spary ce si cat sa dea.Sau puteai sa-i raspunzi si sa-i spui frate vezi ai grija citeste instructiunile si urmeazale ca asa e bine, daca faci altfel nu-i bine.Asa cred car fi trebuie sa sune raspunsul tau si nu catre mine, ci catre cel care a intrebat.Numa bine si dati cu spary pe palilele care vrei tu gustative si pe care le ma ai laughing iar omu nostru face sex cu iubita lui nu a gasit una pe marginea drumului si vrea sa-i faca ceva, deci daca nu se intelegea in sf n-are rost sa facem o poveste din nimic.

| Kira5854 a răspuns:

In medie, un barbat ejaculeaza undeva la 2 minute si ceva-3. Nu la 15 minute. Hai sa zicem 6-7. Ca sa nu mai ajaculezi atat de repede, in cazul in care poti sa iti duci penisul in erectie de 2 ori, ori te masturbezi inainte, ori faci sex, iar dupa ejaculare, mai bagi o partida. Asta depinde si de la barbat la barbat.

| kavasaki99 a răspuns:

Vezi că sunt ceva inele pentru penis cauta pe google, poți incerca am auzit si eu nu stiu sigur. baftă

| PsihoSex a răspuns (pentru kavasaki99):

Mare atentie la inele, ca daca uiti de ele, poti sa ramai fara penis, daca ramane prea mult timp fara sange cu oxigen!

| kavasaki99 a răspuns (pentru PsihoSex):

Ai dreptate. am mentionat ca eu nu am folosit!

| tickey a răspuns:

Eu iti zic cum fac eu. Cand simti ca nu mai ai mult, te opresti pentru cateva secunde( sa zic maxim 6-7 secunde, poate si mai mult), dupa care incepi din nou si la fel cand simti din nou, iar te opresti pentru cateva secunde. In timp o sa prinzi experienta si o sa rezisti si o ora asa. Alt sfat e sa schimbi pozitiile mai des. Recordul meu a fost de 3 ore, dupa care am cazut lat laughing. Atunci a fost singura data cand am reusit atat. In medie, ajung la 50 de min, aproape o ora si ceva. Sper ca te-am ajutat.

| UberOrgasm a răspuns:

Iarba