| IMihaitza a întrebat:

Am o problema foarte mare! Mie imi place de o fata, si as vrea sa îi spun asta. Credeti ca daca o sa îi apun o sa ma fac de ras in fata ei. Si cum ar fi mai bine sa o fac, adica fata in fata sau. Mentionez ca sunt o fire mai timida

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Ai doua moduri in care sa o faci, primul mod este sa o faci prin gesturi si discutii, insa asta va dura o perioada pana sa ii dai de inteles ca simti ceva pentru ea, adica te bagi in discutie cu ea, o intrebi chestii de genul, ce face in timpul liber, ce ii place etc. Al doilea mod este cel direct, aici ai nevoie de curaj ca sa ii spui fie in real face to face, ori intr-un mesaj, depinde deja de firea ta si cum consideri tu ca este mai bine pentru tine, faptul ca tu ai mentionat ca te faci de ras, nu este deloc asa, o fata apreciaza cand un baiat poate sa redea direct emotiile si sentimentele, deoarece cu timiditatea ai de pierdut, deci chiar daca primesti refuz la modul direct, fata oricum va ramane impresionata si va avea o parere buna despre tine, deoarece ai avut curajul sa ii spui direct, bafta mare iti urez.

| IMihaitza explică (pentru VICTORTPURO):

Am incer at asta, mi-a spus ca se bucura ca i-am spus adevarul, dar nimic mai mult. Ma simt oarecum naspa ca i-am spus

| VICTORTPURO a răspuns (pentru IMihaitza):

Nu trebuie sa te simti naspa, asa macar ai aflat si tu ceva pentru tine, daca nu ii spuneai era sa stai si acum in ganduri care te chinuie si intrebari gen, oare ma place si ea? acum ai aflat, o sa treci peste asta, fiecare din noi a avut, sau are asa momente legate de o femeie, cine stie poate peste un timp iti va da ea un semn ceva, nu totul vine indata, fii barbat si mergi inainte, multa bafta.

| IMihaitza explică (pentru VICTORTPURO):

Sa sti ca, ma simt mai bine acum asa o sa fac mersi,

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu o sa te faci de rs, din contra ai putea castiga o iubita.

| Romanul86 a răspuns:

Spune-i să vă întâlniți așa ca între prieteni și vezi ce zice?

| Idm0316 a răspuns:

Daca nu îi poți spune în fața, scriiei. Acum depinde și ce gen de fata e, daca e mai rebelă sau cuminte.
Daca e cuminte nu va râde și poate răspunde pe placul tau.
Daca e rebela nu te aștepta la vorbe bune din prima.
Prima data afla dacă și ea te place, fa tot posibilul sa ii arăți că ești bun pentru ea și după o poți întreba.
Succes Romeo?